تصویر کبد سالم، سیروز کبدی ، کبد چرب

کبد، تاثیر سنگ‌های صفراوی کبد/کیسه صفرا و نارسایی کبد

Last Updated on فروردین ۱۳, ۱۴۰۲ by AgahioSalamati.com

پیش‌گفتار مترجم و گردآور:

من برای کبد و کیسه صفرا خیلی ترجمه و مقاله تعبیه کردم تا مطلب خیلی کامل باشه چرا که تخلیه سنگ‌های صفراوی از کبد، کیسه صفرا و کل بدن، میتونه، برای افرادی که انجام میدن بسیار حساس و مهم باشه؛ چون در صورت ناقص، اشتباه یا غیر اصولی انجام دادن و شبیه به اینها، ممکنه (احتمال کم)، که شخص نتیجه لازم رو نگیره هیچ، بلکه آسیب (احتمالا آسیب کوچیک) هم ببینه (بعد خوندن کامل مقاله اصلی خواهید فهمید چرا)، در نتیجه اگر میخواین مطلب رو به کسی بگید یا برای سایت خودتون CopyPaste کنید، لطفا حتما درست انتقال بدید یعنی کل مطلب رو انتقال بدید یا پس از کپی کردن قسمتی از مطلب یا تعریف کردن برای آشنایانتون، به این صفحه یا این فایل‌ها ارجاع بدید که حتی موردی داشتیم که بخاطر نقص در عمل، شخص آسیب شدیدی دیده‌ که در صفحه اصلیِ شرح تکنیک، داستانش ذکر شده؛ در واقع pdf اول برای این در سایت قرار گرفته تا با اشتراک گذاشتنش، مطالب واجب رو، کامل به هر کسی که میخواین انتقال بدید.
مقالات مهم و اصلی که باید برای انجام این تکنیک بخونید در قسمت “شرح مقالات” بعنوان “واجب” ذکر شده‌اند (=مقالات چهارم و پنجم).
میدونم که شاید ظاهرا طولانی بنظر بیان ولی در کل بعضی نکته‌ها تکرار شده تا یک مفهوم رو با ادبیات و تکرار بگه تا شخص با یکبار خوندن، کل تکنیک رو کامل درک کنه و نه شما و نه من، چیزی رو از قلم نندازیم و خوندنش فشار فکریِ کمتری رو وارد کنه و یادآوری‌هایی نیز انجام بشه.

حقیقت اینه که با اینکه تکنیک، ساده و مواد لازمش در دسترس همه هست، بهتره که درست انجام بشه و گرنه ممکنه (احتمال کم) آسیب‌زا باشه و اگر شخص، تکنیک رو خوب درک نکنه، احتمالِ درست عمل کردن شخص و در نتیجه، احتمال نتیجه گرفتن مطلوب از این تکنیک، هم پایین میاد. پس قدم اول در جهت رفع مشکلتون، خوندنِ کاملِ مقاله‌های واجب و درکِ این تکنیک هست و اگر حوصله‌ی خوندن و درکِ حتی این مقاله‌های واجب رو هم ندارید، میتونید به عمل جراحیآیکون ایموجی چاقو و قیچی جراحیآیکون ایموجی چاقو خونی و مشکلات بعدش که حتی دکترها بهتون نمیگن (که بعد خوندن کامل مقالات و قسمتِ سوالات متداولِ همین مقاله خواهید فهمید) و یا به خوبیِ بزرگی که در جهت سلامتی‌تون می‌کنید و ارزشی که این کار داره فکر کنید. ایموجی چشمک زدن

بدلیل زیاد نشدن یک صفحه، در چندین پستِ جداگانه همه توضیحات اومده، اگر میخواین که همه‌ی مقالات رو برای کسی بفرستید یا برای خودتون نگه دارید، میتونید توی فایل pdf دوم، کاملا همه رو داشته باشید که شامل مقالات زیر هست که همش ترجمه خودم از آثار Andreas Moritz (آندْرِیاس موریتس) هست، در انتها هم منبع اصلی مقالات ذکر شده.آیکون ایموجی لبخند

املا و تلفظِ درستِ اسمِ نویسنده، یعنی کسی که این روش رو دوباره از آیورودا (طب باستانی هند) کشف کرده و اشاعه داده و معروفش کرده و کتابی کامل، تنها برای همین روش نوشته
Andreas Moritz / آندْ-رِی-آس   مُ-ریتس / => آندرِیآس موریتس هست که من در مقالات قدیمی به صورت اشتباه نوشته بودم: آندرس موریتز 🙂

فهرست (برای رفتن به هر بخش کلیک کنید)

شرح مقالات

مقاله اول به وظایف کبد، توضیحات کلی درباره کبد، تاثیر سنگ‌های صفراوی بر کبد و مشکلاتی که ایجاد میکنه و به اندکی توضیح، درباره نارسایی کبد می پردازه.

مقاله دوم به توضیحات بیشتر و کامل‌تری از سنگ‌های صفراوی و تاثیر کبد ناسالم و این سنگ‌ها با بیماری‌های مختلف می‌پردازه (بیماری های قلبی، کلسترول، هورمونی، غدد آدرنال، اختلالات تنفسی، دفع ادرار، سیستم عصبی).

مقاله سوم ادامه مقاله دوم هست، شامل: رابطه سنگ‌های صفراوی و کبد با بیماری‌های استخوانی، مفصلی، آمیزشی/جنسی/تولید مثل، پوستی.

مقاله چهارم (واجب) (همین صفحه) که در واقع مهم‌ترین مقاله هست، که کل پروسه تخلیه سنگ‌های صفراوی از کبد و کیسه صفرا و کل بدن شرح داده میشه و در واقع تکنیکِ اصلیِ “تخلیه سنگ‌های صفراوی کبد و کیسه صفرا آندْرِیآس موریتس” در اینجا گفته میشه.

مقاله پنجم (واجب) اهمیت، دلیل و روش‌های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ‌های صفراوی هست که به صورت متن و ویدئو میتونید مطلب رو دنبال کنید.

مقاله ششم جوابِ آقای آندْرِیاس موریتس به کسی هست که دکترها بهش گفته‌اند که سریعا باید کیسه صفراش رو عمل کنه و برای کسانی که در شرف عمل یا دارای التهاب شدیدِ کیسه صفرا هستند، ترجمه و قرار گرفته.آیکون ایموجی شادی زیاد

مقالات رو میتونید دانلود کنید تا هم با فونت و شکل بهتر بخونید همم ذخیره در دستگاه داشته باشید. ایموجی چشمک زدن

PDF اول : دانلود مقالات واجب در یک فایل 
Word (.docx): دانلود مقالات واجب در فایل ورد
PDF دوم (کامل‌ترین) : دانلود همه مقالات باهم در یک فایل  
Word (.docx) : دانلود همه مقالات در یک فایل ورد

کبد، تاثیر سنگ‌های صفراوی کبد/کیسه صفرا و نارسایی کبد

کبد کنترل مستقیمی بر رشد و وظیفه هر سلول در بدن دارد. هر گونه سو عمل، کمبود یا الگوهای رشد غیر عادیِ سلول، به مقدار زیادی در رابطه با عملکرد ضعیف کبد است. به دلیل طراحی خارق‌العاده‌ی آن، حتی بعد از آن که ۶۰ درصد از کارایی اصلی خود را از دست داده باشد، معمولا به نظر می آید که عادی کار می‌کند (سطوح خون متعادل).

اینگونه انسدادها یا شبیه به اینها (سنگ‌های صفراوی و…) مخصوصا یک انسدادِ سنگ صفراوی در کبد یا کیسه صفرا در بدن مستقیما و یا غیر مستقیم به عملکرد کبدِ در مضیقه واقع شده مربوط هستند؛ وجود تکه بزرگی از صفرای دلمه شده (سنگ صفراوی) در این اندام ها شدیدا با پروسه‌های حیاتی‌ مثل “هضم غذا، دفع زوائد و سم‌زداییِ مواد مضر در خون” رابطه دارند.

تقریبا هر مریضی که از بیماری مزمنی رنج می‌برد مقدار زیادی سنگ صفراوی در کبدش دارد. این قضیه به سادگی می‌تواند با داشتن یک بیماری مزمن و انجام پاکسازی کبد تصدیق شود. اما با این حال، مگر که بیماری کبدی خاصی وجود داشته باشد، این اندام حیاتی بسیار به ندرت مقصر برای مشکلات و بیماری‌های دیگر شناخته می‌شود. اکثر سنگ‌های صفراویِ کبد و کیسه‌ صفرا کاملا متشکل از مواد بی ضررِ مایع صفرا، و کلسترل به عنوان یکی از اجزا اصلی هستند.

این قضیه بیشتر، آنها را نسبت به فناوری‌هایی چون اشعه ایکس یا فراصوت، نامرئی می‌سازد.

حتی اگر سطوح اولیه‌ی کبد چرب یا سنگ صفراوی در مجراهای صفراوی به سادگی تشخیص داده شود، هیچ گونه روشی در مراکز درمانیِ امروزه برای آزادسازی این اندامِ حیاتی از بار سنگینی که “حمل” می‌کند، ارائه نمی‌شود.

آیکون ایموجی آتش تکی قرمزواقعیت این است که بیشتر مردم صدها و در بعضی نمونه‌ها، هزاران صفرای سفت شده‌ی متراکم (سنگ صفراوی) در کبدشان انباشه دارند.آیکون ایموجی آتش تکی قرمز

صفرا، که مایعی قلیایی و به رنگ سبز هست، چندین وظیفه دارد. هر کدام از آن‌ها سلامتی هر اندام و سیستم را در بدن تحت تاثیر قرار می‌دهد. جدا از همراهی‌اش در هضم چربی، کلسیم و غذاهای پروتئینی، صفرا برای نگه‌داشتن سطح عادیِ چربیِ خون، از بین بردن سموم کبد، کمک به نگهداری تعادل صحیحِ قلیایی/اسیدی بودن در روده و محافظتِ روده بزرگ از رشدِ میکروب‌های مضر، لازم است. کبد صدها وظیفه متفاوت دارد و با همه‌ی قسمت‌های بدن در ارتباط است.

هر لحظه درگیرِ ساخت و پردازش و تامین مقدار زیادی مواد غذایی است. این مواد مغذی به ۶۰ تا ۱۰۰ ترلیون (ملیون ملیون) سلولِ بدن می‌رسند. هر سلول همراه با میلیاردها واکنش شیمیایی در هر ثانیه، برای خودش یک شهر میکروسکپیِ بی‌اندازه پیچیده است. برای نگهداری بدون اختلال فعالیت‌های مختلفِ خارق‌العاده‌ی همه‌ی سلول‌های بدن، کبد باید آن‌ها را با جریانی دائمی از مواد مغذی تامین کند.

کبد اندامِ اصلی مسئولِ پردازش، تبدیل کردن، توزیع و نگهداری سطح تدارکات سوخت بدن است.

بعضی از اعمال آن شامل شکستن مواد شیمیایی پیچیده می‌شود و از دیگر اعمال مهم آن، میتوان به سنتز، مخصوصا ساخت ملکول‌های پروتئین اشاره کرد.

کبد به عنوان یک ایستگاه تمیز کننده، غیرفعال کننده هورمون‌ها و الکل و داروها عمل می‌کند. در همه‌ی کِیس‌ها، این وظیفه کبد است که این‌گونه مواد فعالِ بیولوژیکی را اصلاح کند تا آنها تاثیرات بالقوه مخربشان را از دست بدهند. این فرایند بنام سم زدایی شناخته می‌شود.

سنگ‌های صفراوی در کبد یا کیسه صفرا، ترشح صفرا را از مقدار نرمالِ یک لیتر در روز به اندازه یک فنجان در روز کاهش می‌دهند. و این شدیدا فرایند هضم را مختل می‌کند، مخصوصا اگر چربی یا غذا‌های چرب مصرف شود. در نتیجه، اسیدیته (میزان اسیدی بودن)، زیادی پایین می‌ماند که از عمل آنزیم‌های لوزالمعده‌ای و همچنین آنهایی که از روده کوچک ترشح می‌شوند جلوگیری می‌کند. نتیجه نهایی چنین می‌شود که غذا ناقص هضم می‌شود. غذای بد هضم شده‌ای که با اسید هیدروکلریکِ معده اشباع شده، می‌تواند تاثیر سمی و رنجش‌آوری بر روی کل روده داشته باشد.

از آنجایی که کبد مسئول پردازش، تبدیل، تقسیم و نگهداری سطح تامین سوخت حیاتی بدن است (مانند انرژی و مواد مغذی)، هر گونه اختلالی در این وظایف باید صدمه‌ای شدید و جدی به سلامت کبد و کل بدن برساند. قوی‌ترین اختلال، ناشی از وجود سنگ‌های صفراوی است. (مترجم: بهرحال اینها نظرات نویسنده کتاب هست + که سال‌ها با خیلی خیلی تعداد زیادی مریض‌ سر و کار داشته و متد تخلیه کبد و کیسه صفرا رو روی اونها انجام داده)

درمان کیسه صفرا و کبد حتی خلاصی از جراحی (۱۰۰% طبیعی)

جدا از تجزیه الکل در خون، کبد مواد سمی، باکتری‌ها، انگل‌ها، و اجزا خاصی از داروهای شیمیایی را سم‌زدایی می‌کند. کبد آنزیم‌های خاصی را برای تبدیل ضایعات و مواد سمی، استفاده می‌کند تا آنها را به موادی تبدیل کند که بتوانند به صورت سالم و ایمن به خارج از بدن منتقل شوند. کبد بیشتر از یک لیتر خون را در هر دقیقه فیلتر می‌کند. بیشتر مواد زائد فیلتر شده، کبد را از طریق مجراهای صفراوی ترک می‌کنند.

انسداد سنگ‌های صفراویِ مجراهای کبد منجر به سطح بالای مسمویت در کبد و در نهایت، بیماری‌های کبدی می‌شود.

این گونه مشکلات با خوردن داروهای شیمیایی شدیدتر می‌شود.

وجود سنگ‌های صفراوی از سم زدایی جلوگیری می‌کند که می‌تواند دلیلِ اُوردُز و تخریب عوارض جانبی، حتی در دُز‌های معمولی باشد.

این همچنین به معنیِ ریسک بالای صدمه دیدنِ کبد در تجزیه اجزای داروهای شیمیایی است.

نارسایی کبد : (Liver Failure)

تصویر کبد سالم، سیروز کبدی ، کبد چرب

از کبد سالم تا آخرین مرحله کبد سیروزی

موقعی اتفاق می‌افتد که تعداد زیادی از سلول‌های کبد نابود شده‌اند بطوری که تعدادی ناکافی از سلول‌ها برای ادامه اعمال مهم و حیاتی این اندام باقی مانده‌اند.

 

 

 

 

 

نتایج نارسایی کبد (عوارض ناشی از نارسایی کبد یا همان Liver Failure)

شامل خواب آلودگی، گیجی، دستان لرزان، خون‌ریزی بدون کنترل، کما و مرگ می‌باشد.

  آیکون ایموجی گربه شاداما قدرت بازیابی و بازتوانی کبد بسیار قابل توجه است.

اگر که سنگ‌های صفراوی تخلیه شوند، و الکل و داروهای مصرفی قطع شوند، هیچ گونه مشکل بلند مدتی نخواهد بود حتی اگر بیشتر سلول‌های کبد در حین بیماری از بین رفته باشند.

سلول‌ها طوری دوباره رشد می‌کنند که اعمال طبیعی‌شان را بتوانند انجام دهند.

 این امکان به دلیل این است که در نارسایی کبد (برخلافِ Liver Cirrhosis = تشمع کبدی یا تشمع یا سیروز) ساختار پایه‌ایِ کبد از اساس، مختل نشده.

 ترجمه و منبع : AgahioSalamati.com

آیکون ابر خوشحال(منبع)

این مقالات ترجمه و خلاصه‌نویسی از این کتاب می‌باشد:

The Amazing Liver & Gallbladder Flush Andreas Moritz عکس کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا آندریاس موریتسکتابِ The Amazing Liver Cleanse اثرِ Andreas Moritz (تلفظ: آندْرِیاس مُریتس)
ویرایش و چاپ: Third edition (Extended and Revised 2002)

که یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ایه، لینک دانلودش رو میتونید همین پایین ببینید، انگلیسی هست و تمام مراحل و جزئیات و غیره رو توضیحات بیشتری داده و عکس‌های خیلی خیلی جالبی هم داره.

پی دی اف رایگان کتاب آندریاس موریتس، تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا (انگلیسی):

Download: Andreas.Moritz_The.Amazing.Liver.Cleanse  PDF

پی دی اف رایگان تخلیه کبد و کیسه صفرا + مقالات مکمل (فارسی):

https://agahiosalamati.com/PDF/0.درمان و تخلیه کیسه صفرا و کبد به روش طبیعیِ آندریاس موریتس (مقالات واجب) [AgahioSalamati.com قوی‌ترین تکنیک‌های درمان و کسب آگاهی].pdf