تصویر کبد سالم، سیروز کبدی ، کبد چرب
کبد - کیسه صفرا - سنگ صفراوی

کبد، تاثیر سنگ های صفراوی کبد/کیسه صفرا و نارسایی کبد

من برای کبد خیلی ترجمه کردم و مقاله در سایت تعبیه کردم تا خیلی مطلب کامل باشه چرا که تخلیه سنگ های صفراوی از کبد و کیسه صفرا و کل بدن میتونه بسیار حساس و مهم برای افرادی که انجام میدن باشه در نتیجه اگر میخواین مطلب رو به کسی بگین یا برای سایت خودتون copy paste کنید لطفا درست انتقال بدین، pdf اول برای این کار در سایت قرار گرفته بدلیل زیاد نشدن صفحه، در چندین پست جداگانه همه توضیحات اومده، در نتیجه اگر برای کسی خواستین بفرستین یا برای خودتون نگه دارین یا برای هر هدف دیگه ای، میتونین توی فایل pdf دوم کاملا همه رو داشته باشین که شامل مقالات زیر هست که همش ترجمه خودم از اثار Andreas Moritz (آندِرِیاس موریتس) هست، در انتها هم منبع ذکر شده:

💚💚💚

مقاله اول (همین صفحه) به وظایف کبد، توضیحاتی کلی درباره کبد ، تاثیر سنگ‌های صفراوی بر کبد و مشکلاتی که ایجاد میکنه و به اندکی توضیح درباره نارسایی کبد می پردازه…

مقاله دوم به توضیحات بیشتر و کامل تری از سنگ های صفراوی و تاثیر کبد ناسالم و این سنگ ها با بیماری های مختلف میپردازه (بیماری های قلبی، کلسترول، هورمونی، غدد آدرنال، اختلالات تنفسی، دفع ادرار، سیستم عصبی)

 مقاله سوم ادامه مقاله دوم هست: رابطه سنگ های صفراوی و کبد رو با بیماری‌های استخوانی، مفصلی، آمیزشی/جنسی/تولید مثل، پوستی

مقاله چهارم که در واقع مهم ترین مقاله هست که کل پروسه تخلیه سنگ‌های صفراوی از کبد و کیسه صفرا و کل بدن شرح داده میشه و در واقع تکنیک اصلی سنگ های صفراوی کبد و کیسه صفرا آندریاس موریتس در اینجا گفته میشه

 مقاله پنجم  اهمیت، دلیل و روش های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ های صفراوی هست که هم به صورت متن و هم ویدئو میتونید مطلب رو کامل دنبال کنید

مقاله ششم جوابِ آقای آندِرِیاس موریتس به کسی هست که دکترها بهش گفتند که سریعا باید کیسه صفراش رو عمل کنه و برای کسانی که از التهاب شدید کیسه صفرا رنج میبرن ترجمه شده و قرار گرفته.

PDF اول : https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.pdf
+Word (.docx): https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.docx
PDF (دوم) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.pdf
+ Word (.docx) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.docx

 

کبد کنترل مستقیمی بر رشد و وظیفه هر سلول در بدن دارد. هر گونه سو عمل، کمبود یا الگوهای رشد غیرعادی ِسلول، به مقدار زیادی در رابطه با عملکرد ضعیف کبد است. به دلیل طراحی خارق العاده ان، کبد معمولا به نظر می آید که نرمال کار میکند (سطوح خون متعادل)، حتی بعد از آن که ۶۰ درصد از کارایی اصلی خود را از دست داده باشد.

اینگونه انسدادها یا شبیه به اینها ( سنگ های صفراوی و …) در بدن مستقیما و یا غیر مستقیم به عملکرد کبدِ در مضیقه واقع شده مربوط هستند مخصوصا یک انسدادِ سنگ صفراوی در کبد یا کیسه صفرا. وجود تکه بزرگی از صفرای دلمه شده ( سنگ صفراوی ) در این اندام ها شدیدا با پروسه‌های حیاتی‌ای مثل هضم غذا، دفع زوائد و سم زداییِ مواد مضر در خون رابطه دارند.

تقریبا هر مریضی که از بیماری مزمنی رنج می برد مقدار زیادی سنگ صفراوی در کبدش دارد. این قضیه به سادگی میتواند با داشتن یک بیماری مزمن و انجام پاکسازی کبد تصدیق شود. اما با این حال، مگر که بیماری کبدی خاصی وجود داشته باشد، این اندام حیاتی بسیار به ندرت مقصر برای مشکلات و بیماری های دیگر شناخته می شود. اکثر سنگ های صفراویِ کبد و کیسه صفرا کاملا متشکل از مواد بی ضررِ مایع صفرا، و کلسترل به عنوان یکی از اجزا اصلی هستند.

این قضیه بیشتر، آنها را نسبت به فناوری هایی چون اشعه ایکس یا فراصوت، نامرئی می سازد.

حتی اگر سطوح اولیه‌ی کبد چرب یا سنگ صفراوی در مجراهای صفراوی به سادگی تشخیص داده بشود، هیچ گونه روشی در مراکز درمانیِ امروزه برای ازادسازی این اندامِ حیاتی از بار سنگینی که “حمل” میکند، ارائه نمی شود.

واقعیت این است  که بیشتر مردم صدها و در بعضی نمونه‌ها، هزاران صفرای سفت شده‌ی متراکم (سنگ صفراوی) در کبدشان انباشه دارند.

صفرا، که مایعی قلیایی و به رنگ سبز هست، چندین وظیفه دارد. هر کدام از آنها سلامتی هر اندام و سیستم را در بدن تحت تاثیر قرار میدهد. جدا از همراهی‌اش در هضم چربی، کلسیم و غذاهای پروتئینی، صفرا برای نگه داشتن سطح نرمالِ چربیِ خون، از بین بردن سموم از کبد، کمک به نگهداری تعادل صحیح ِ قلیایی/اسیدی بودن در روده و نگه داری روده بزرگ از رشد میکروب‌های مضر لازم است. کبد صدها وظیفه متفاوت دارد و با همه‌ی قسمت‌های بدن در ارتباط است.

هر لحظه درگیرِ ساخت و پردازش و تامین مقدار زیادی مواد غذایی است. این مواد مغذی به ۶۰ تا ۱۰۰ ترلیون (میلیون میلیون) سلولِ بدن میرسند. هر سلول در خودش یک شهر میکروسکپی ِبی‌اندازه پیچیدست، همراه با میلیاردها واکنش شیمیایی در هر ثانیه. برای نگهداری بدون اختلال فعالیت‌های مختلفِ خارق‌العاده همه‌ی سلول‌های بدن، کبد باید آن‌ها را با جریانی دائمی از مواد مغذی تامین کند.

کبد اندام ِ اصلی مسئولِ پردازش، تبدیل کردن، توزیع و نگهداری سطح تدارکات سوخت بدن است.

بعضی از اعمال آن شامل شکستن مواد شیمیایی پیچیده می‌شود و از دیگر اعمال مهم آن، میتوان به سنتز، مخصوصا ساخت ملکول‌های پروتئین اشاره کرد.

کبد به عنوان یک ایستگاه تمیز کننده، غیرفعال کننده هورمون‌ها و الکل و داروها عمل میکند. در همه‌ی کِیس‌ها، این وظیفه کبد است که اینگونه مواد فعالِ بیولوژیکی را اصلاح کند تا آنها تاثیرات بالقوه مخربشان را از دست بدهند. این فرایند بنام سم زدایی شناخته میشود.

سنگ‌های صفراوی در کبد یا کیسه صفرا، ترشح صفرا را از مقدار نرمال ِیک لیتر در روز به اندازه یک فنجان در روز کاهش میدهند. و این شدیدا فرایند هضم را مختل میکند، مخصوصا اگر چربی یا غذا‌های چرب مصرف شود. در نتیجه، اسیدیته (میزان اسیدی بودن)، زیادی پایین می ماند که از عمل آنزیم‌های لوزالمعده‌ای و همچنین آنهایی که از روده کوچک ترشح می‌شوند جلوگیری میکند. نتیجه نهایی چنین میشود که غذا ناقص هضم میشود. غذای بد هضم شده‌ای که با اسید هیدروکلریک ِمعده اشباع شده، میتواند تاثیر سمی و رنجش‌آوری بر روی کل روده داشته باشد.

از آنجایی که کبد مسئول پردازش، تبدیل، تقسیم و نگه داری سطح تامین سوخت حیاتی بدن است ( مانند انرژی و مواد مغذی)، هر گونه اختلالی در این وظایف باید صدمه‌ای شدید و جدی به سلامت کبد و کل بدن برساند. قوی ترین اختلال، ناشی از وجود سنگ‌های صفراوی است. (یادداشت مترجم: بهرحال اینها نظرات نویسنده کتاب هست + که سال ها با خیلی خیلی تعداد زیادی مریض هایی سر و کله داشته و متد تخلیه کبد رو روی آنها انجام داده…)

جدا از تجزیه الکل در خون، کبد مواد سمی، باکتری ها، انگل ها، و اجزا خاصی از داروهای شیمیایی را سم زدایی میکند. کبد آنزیم‌های خاصی را برای تبدیل ضایعات و مواد سمی، استفاده میکند تا آنها را به موادی تبدیل کند که به صورت سالم و ایمن بتوانند به خارج از بدن منتقل شوند. کبد بیشتر از یک لیتر از خون را در هر دقیقه فیلتر می‌کند. بیشتر مواد زائد فیلتر شده، کبد را از طریق مجراهای صفراوی ترک می‌کنند.

انسداد سنگ های صفراوی ِمجرا های کبد منجر به سطح بالای مسمویت در کبد و در انتها بیماری‌های کبدی میشود.

این گونه مشکلات با خوردن داروهای شیمیایی شدیدتر میشود.

وجود سنگ‌های صفراوی از سم زدایی جلوگیری میکند که میتواند دلیلِ اُوِردُز و تخریب عوارض جانبی، حتی در دُز‌های معمولی باشد.

این همچنین به معنی ِریسک بالای صدمه دیدن کبد در تجزیه اجزای داروهای شیمیایی است.

نارسایی کبد : (Liver Failure)

تصویر کبد سالم، سیروز کبدی ، کبد چرب
از کبد سالم تا آخرین مرحله کبد سیروزی
موقعی اتفاق میافتد که تعداد زیادی از سلول های کبد نابود شده‌اند بطوری که تعدادی ناکافی از سلول‌ها باقی مانده‌اند تا اعمال مهم و حیاتی این اندام را ادامه دهند.

 

نتایج نارسایی کبد شامل (عوارض ناشی از نارسایی کبد یا همان Liver failure):

خواب آلودگی، گیجی، دستان لرزان، خون‌ریزی بدون کنترل، کما و مرگ میباشد.

  😊 اما 

قدرت بازیابی و بازتوانی کبد بسیار قابل توجه است.

اگر که سنگ های صفراوی تخلیه شوند، و الکل و داروهای مصرفی قطع شوند، هیچ گونه مشکل بلند مدتی نخواهد بود حتی اگر بیشتر سلول های کبد در حین بیماری از بین رفته باشند.

سلول‌ها طوری دوباره رشد میکنند که اعمال طبیعی شان را بتوانند انجام دهند.

 این امکان به دلیل این است که در نارسایی کبد ( برخلاف Liver cirrhosis = تشمع کبدی یا تشمع یا سیروز) ساختار پایه ایِ کبد از اساس، مختل نشده.

 ترجمه و منبع : AgahioSalamati.com

منبع

The Amazing Liver & Gallbladder Flush Andreas Moritz عکس کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا آندرس موریتز

The.Amazing.Liver.Cleanse از Andreas Moritz  (آندرِس مُریتز)
ویرایش و چاپ: Third edition (extended and revised 2002)

 که یک کتاب ۲۰۰ صفحه ایه، لینک اینترنتی برای دانلود و خوندنش رو میتونید همین پایین ببینید و نسخه های ویرایش جدیدترش رو هم حتی میتونید توی اینترنت رایگان پیدا کنید، انگلیسی هست و تمام مراحل و جزئیات و غیره رو توضیحات بیشتری داده وعکس های خیلی خیلی جالبی هم داره…

https://agahiosalamati.com/wp-content/uploads/Andreas Moritz – The Amazing Liver Cleanse _آندرس موریتز- تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا_.pdf

پی دی اف رایگان کتاب آندرس مورتیز، تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا

تصویر چهره آندرس موریتز
آشنایی با آندرس موریتز و آثار او

 

Subscribe
Notify of
guest
2 نظر
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
ایرج
ایرج
5 months ago

این مقاله بسیار جالب و کلیدی موجب بالا رفتن سطح اگاهی میشود من به شخصه استفاده میکنم سپاسگزاری خود را اعلام میکنم

<