تصویر درد در ناحیه کبد و روده

⭐اهمیت، دلیل و روش‌های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ‌های صفراوی

اهمیت، دلیل و روش‌های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ‌های صفراوی

مطالب زیر رو بیشتر برای تکمیل مبحث تخلیه سنگ‌های کیسه صفرا و کبد به روش آندریاس موریتس (۱۰۰% طبیعی) کبد و کیسه صفرا آوردم، نظر شخصیم این هست که کافیه که شخص در انتهای کل دوره پاکسازی کبد یعنی بعد از اینکه دیگه نمیخواست معجون (روغن+آبمیوه) رو بخوره (تخلیه دیگه ای رو انجام نده)، پاکسازی روده رو انجام بده اما قطعا در قبل از خوردن اون معجون باید بیشتر روده خالی باشه اما اینکه ما حتما کاملا هر دفعه تخلیه روده رو بکنیم به نظرم لزومی نداره هر چند مستحبه، در هر صورت این نظر من هست و من ترجیح میدم شما رو بدست متخصص این کار بسپارم و برای اینکه شما با این مبحث بیشتر آشنا بشید، این کلیپ از جناب Andreas moritz (آندْرِیاس موریتس) رو ترجمه کردم:

برای دیدن روش تخلیه و پاکسازی کبد و کیسه صفرا از سنگ‌های صفراوی به صفحه زیر برید یا از فایل‌های زیر بهره ببرید:

https://AgahiُoSalamati.com/تخلیه-سنگ-های-کیسه-صفرا-و-کبد

PDF اول : https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.pdf
+Word (.docx): https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.docx
PDF (دوم) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.pdf
+ Word (.docx) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.docx

 

توجه داشته باشید که ترجمه از روی ویدئو (اهمیت تخلیه روده بعد از تخلیه کبد و کیسه صفرا از سنگ‌های صفراوی) هست و کاملا محاوره و با همین مدل جمله‌بندی گفته شده، پرانتزها توضیحات اضافه‌ی مترجم (م:) هست آیکون پیکاچو

سلام، این مبحثیه که توی کتابم:
The Amazing Liver And Gallbladder Flush (تخلیه‌ی شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا)
 بحث کردم ولی دوست دارم دوباره تاکید کنم که خیلی مهم هست که روده رو قبل و بعد هر تخلیه کبد و یا پاکسازی کبد، تمیز کنید.

و مخصوصا، من پیشنهاد می‌کنم که روده رو، روزِ ششم تمیز کنید، به طور ایده‌آل روز ششمِ آماده شدن برای پاکسازی کبد (یعنی بعد از خوردن ۶ روز روزانه ۱ لیتر آب سیب خوردن و قبل از روزی که می‌خواهید که معجون اصلی را بخورید)

و دوباره توی ۳ روز، بعد از هر تخلیه کبد و این بسیار مهمه.

من نمیتونم بگم چقدر مهمه چرا که در غیر این‌ صورت، در آخر ممکنه با توسعه‌ی مسمومیت خونی (م: به دلیل عفونت سنگ بدلیل موندن زیاد توی روده‌ها) و خیلی خیلی عوارض معکوس دیگه که میتونه فواید خود تخلیه کبد رو کاهش بده مواجه بشید.

پس اگر نمیتونید روده‌هاتون رو پاکسازی کنید، پیشنهاد می‌کنم که تخلیه کبد رو انجام ندید. تا این حد مهمه که روده‌ها بعد و قبل هر تخلیه کبد یا پاکسازی کبدی، پاک شده باشه.

دلیل اینکه من این رو اینقدر به شدت پیشنهاد میکنم اینه که وقتی که هر گونه تنگی، باریکی مجرایی یا تجمع زیادی، توی روده‌ها باشه، کیسه صفرا به سهولت باز نمیشه. در واقع حتی شاید اصلا در طول تخلیه کبد باز نشه.

مجراهای صفراوی کبد وقتی که در روده، مسدودیتی یا یبوستی، تجمع زیادی یا مدفوع چسبناکی وجود داره هم خیلی بی میل هستند تا باز بشند یا ریلکس کنند.

توی دیواره‌های روده نقاط بازتابی‌ای وجود داره که به کبد و کیسه صفرا وصل هستند و (م:وقتی روده مسدودیتی داره) به کبد و کیسه صفرا علامت/پیام میدن: صفرا ترشح نکنید، مجراهای صفرا یا کیسه صفرا رو باز نکنید، چون ما آماده دریافت غذای جدید نیستیم.

پس تقریبا شبیهِ اینه که به بدن بگه، نخور، رغبت و میل رو تحریک نکن، که صفرا به طور نمونه (این کار رو) انجام میده.

پس وقتی که صفرا اونجا نیست، در دسترس نیست، نوعا میل متوقف شده.
پس بدن به حواس و مغز میگه که: نخور ما هنوز آماده نیستیم و همچنین به این معنیه که پاکسازی نکن.
پس هیچ تخلیه کبدی رو انجام ندید چون خیلی موفقیت‌ آمیز نخواهد بود.
ولی اگر بهرحال انجامش میدید، و در حال رد کردن سنگ‌ها هستید، و روده رو پاک نکردید

اول از همه قطعا ممکنه که سنگ‌های گیر کرده در قسمت‌های متفاوتی از روده بزرگتون داشته باشید.

و اگر شما مبحثِ Colonic آب درمانی روده بزرگ رو از قلم بندازین (مترجم: نوعی پاکسازی روده با آب است که توسط تراپیست متخصص این زمینه انجام می‌شود، که در آن آب از طریق رکتوم (قسمت انتهاییِ روده بزرگ) وارد می‌شود و کل روده شسته می‌شود…)
Colema (چیزی شبیه تنقیه و Colonic که ذکر شد) یا تنقیه‌ها رو، همچنین بعدش شما شانس بالایی خواهید داشت که سنگ‌ها توی روده گیر کنند و بتدریج خرد شند.

بیشتر سنگ‌هایی که از توی کبد و کیسه صفرا بیرون میان از نوع آهکی نیستند بلکه اونا ناآهکیِ نرم، روغنی، چرب-گونه هستند چون بیشتر سنگ‌ها از چربی‌‌هایی که در مجراهای کبد گیر کرده تشکیل شده‌اند. اما وقتی بیرون میان، اونها مقدار زیادی از سم رو آزاد می‌کنند اگر توی روده بمونند و توسط باکتری‌ها تجزیه شده باشند، به جای اینکه با Colonic ,Colema, تنقیه (منظور روش‌های پاکسازی روده هست) بیرون ریخته شند.

پس خیلی مهمه که شما هر گونه سنگِ مونده در روده رو، دور بریزید تا همونطور که نوعا برای اکثر مردم پیش میاد، از مسمویت خونی جلوگیری شه.

چون وقتی این سنگ‌ها خرد بشند یا تجزیه شند، مقدار زیادی سم از سنگ‌ها و تجزیه کردن باکتری‌ها آزاد میشه پس این سموم در آخر وارد خون خواهند شد و ایجاد تاثیرات مسمومیت میکنند و دوباره، خون به کبد رفته و اونجا حتی میتونه باعث تولید سنگ‌های جدیدی بکنه، صرفا بخاطر آزاد کردن این سم‌ها به درون روده بزرگ.

پس این مطلقا ضروریه که مطمئن شید که میتونید بعد و قبل از هر تخلیه کبدی، پاکسازی روده رو انجام بدید، در غیر اینصورت من شدیدا پیشنهاد می‌کنم که “انجام ندید“: تلاشی برای تخلیه کبد نکنید چون میتونه برای سلامتی مخاطره انگیز باشه. من خیلی عوارض جانبی دیدم که از تمیز نکردنِ روده بعد از آن بود.

در برخی نمونه‌ها من مشاهده کردم که سنگ‌ها در حین تخلیه کبد و کیسه صفرا بیرون نیومدن بلکه، تُن‌ها هنگام انجام، (Colonic, Colon hydrotherapy or Colema روش‌های پاکسازی روده) که بعد و بعد از تخلیه کبد انجام شد بیرون اومدند. به عنوان نمونه، یادم میاد که شخصی از این که هیچ سنگی ازش در طول تخلیه کبد بیرون نمیومد شکایت داشت و بعد از انجام Colonic (آب درمانی شست وشوی روده)، آب‌درمانگرش گزارش داد که اون زن حدود ۵۰۰ سنگ، ازش بیرون اومد، این تخمینی بود. بنابراین این قضیه میتونه خیلی جدی باشه… نگه‌داشتن این سنگ‌ها در روده خوب نیست، اونا باید بیرون برند.

حتی اگر بعد از تخلیه کبد و کیسه صفرا، ۵ تا ۱۰ سنگ هم توی روده‌هاتون نگه دارید، مطمئن باشید که توی دو یا سه روز شست و شوی روده رو انجام میدید و نباید شست و شوی دهانی باشه، سولفات منیزیم یا منیزیم اکسید کافی نیست.

شما لازمه که  یک سیستم تخلیه‌ی آبی داشته باشین مثل تنقیه یا Colema

(مترجم:اینجا لازم میدونم بگم که اگر کسی میخواد که سیستمی قوی از تخلیه روده که از طریق دهان هست رو انجام بده که در اون فقط آب نمک خورده میشه و یکسری حرکات برای شست و شوی روده توسط آبنمکی که خورده شده انجام میشه، سیستم شست و شوی روده کوتاه (لاگو شانکاپراکشالانا) که در هاتایوگا هست رو انجام بده، به شدت قوی و موثره، نوع بلند اون هم هست که خیلی خیلی قویه

https://AgahioSalamati.com/شانکاپراکشالانا-پاکسازی-عمیق-روده-ها

 نمیدونم گوینده در این مورد اطلاع داشته یا نه اما فکر میکنم که اینجا کمی اغراق میکنه + به نظرم روشهای دهانی بعضا مانند همین شانکاپراکشالانا بسیار قوی هستند.) 

اگر شما تنقیه رو انتخاب می‌کنید، مطمئن شید که آب تا طرف بالارونده روده میره، بعضی مواقع یک تنقیه کافی نیست، پس دو یا سه تا تنقیه پشت سر هم انجام بدید… پشت هم…

یکی بعد از دیگری. پس یکی انجام بدید، هر چیزی که هست رو آزاد کنید، یکی دیگه انجام بدید، هر چیزی که میاد رو آزاد کنید تا وقتی هیچ چیز دیگه‌ای بیرون نیاد، و شما حس می‌کنید که آب واقعا به سمت ابتدایی، قسمت بالاروندهِ روده رسیده.

ممنون که پیشنهادها رو دنبال میکنید چون فایده عظیمی روی سلامتی‌ شما خواهد داشت.

تخلیه‌های کبد و کیسه صفرا یا پاکسازی کبد، به شدت برای سلامتی یک شخص برای جلوگیری از بیماری و همچنین برای توقف یا حذف ریشه‌های بیماری که قطعا توی کبد پیدا میشه مفیده. در تعداد زیادی از بیماری‌ها از جمله سرطان، بیماری قلب، دیابت، پوکی استخوان، فلج چندگانه (ام.اس)، مشکلات مغزی، مشکلات روده‌ای، و همینطور بگید…

(اینها) فقط تعدادی از بیماری‌های بیشماری هستند که مربوط به انباشتگی زیادی، در مجراهای کبد و همچنین خود کیسه صفرا هستند.

مرسی و روز فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

(پایان کلیپ)

ترجمه و منبع AgahioSalamati.com

تصویر چهره آندریاس موریتس

درباره ی آندرِیاس موریتس و آثار او

مدیر سایت مشاور طب جایگزین و طبیعی
 • با سلام مجدد،
  خیلی خیلی از جواب سریع و (طبق معمول تمامی صفحات سایت خودتون، بسیار صادقانه و از ته دلتان ) ممنونم.
  زنده و سلامت و پایدار باشید
  دوست شما
  بیژن شهابی

 • با سلام
  دستتون درد نکنه. خیلی کار بزرگی رو دارید انجام میدهید. من یکی از مریدان این روش پیشنهادی آندریاس موریتس هستم. چندین سال پیش سه بار این کار را با فاصله حدودا ۳ تا ۶ ماه انجام دادم. بسیار راضی بودم. من هم حدودا پانزده سال است که خام گیاهخوار هستم. میگن که آب سیب پیشنهادی، در نرم کردن سنگها و شکستن آنها و حتی خروج راحت آنها از مجرای صفرائی نقش داره. شخصا معتقدم که روشهای تحقیق شده رو زیاد بهم نریزیم.
  بغیر از تشکر، مایلم که یک سوال از شما بکنم و اون هم در مورد دفعات پشت سر هم میباشد. ببخشید اگر در نگارش فارسی اشتباهی ازم سر میزنه. ۳۳ است که در آلمان زندگی میکنم. بهر حال امیدوارم که متوجه من بشوید. میخواهم بپرسم که فاصله زمانی بین هر تخلیه کبد-صفرای شما چقدر بوده و چقدر را شما پیشنهاد میدهید!؟ اینطور که متوجه شدم، نوشته بودید یک هفته! آیا خودتان تجربه هر هفته را داشته اید؟ جواب داد؟ اگه این مدت زمانی رو امتحان کرده اید و نتیجه گرفتید، عالیه. من هم همین کار را خواهم کرد. راستی بعد از اتمام کار یک روز فقط آبمیوه نوشیدید؟ از نظر شما، آووکادو روی کبد فشار خواهد آورد؟ پیشنهاد شما چیست؟ در ضمن بعد از ۱۲ مرتبه ای که انجام دادید، چه تفاوتی را در مقایسه با گذشته تان متوجه شدید؟ آیا مثلا لکه های پوستی تان ناپدید شدند؟ وضعیت پوستی و ظاهری تان، وضعت دستگاه جهاز هاضمه تان و خلاصه علائم قابل رویتی را مشاهده کردید؟
  ممنونم از سایت پر محتوا و صادقانه تان
  بیژن شهابی

  • بسیار عالی،اولا نگارش شما بهتر از همه بوده و هیچ اشکالی نداره، عالی، من خودم پشت سر هم انجام دادم، دو روز پشت سر هم انجام میدادم و یک روز استراحت و بعدها فهمیدم که باید بینشون بیشتر فاصله بیندازم برای همین هم پیشنهاد کردم که کاری که من در اون موقع انجام دادم رو انجام ندین، من آسیبی احساس نکردم که از این پشت سر هم بودنه باشه، خود آندریاس مورتیس میگه که بهتره که حدود دو هفته تقریبا فاصله بندازین تا موقعِ جابجا شدنِ صفراها در کبد، سنگ‌ها هم جابجا بشن و به مجرای خروجی در نتیجه نزدیک‌تر، پس با تعداد تخلیه کمتر میزان بیشتری سنگ رو خارج میکنین و همینطور کبد میتونه استراحت و بازیابی کنه خودش رو، منم پیشنهادم همین ده روز یک بار هست که خودم هم انجام دادم و باز هم تخلیه خوب انجام میشه ولی نمیتونم بگم بیشتر تخلیه میشه، انگار هر بار خیلی بستگی به این داره که بار چندم هست که اون شخص انجام میده مثلا بارهای اول من سنگ‌های ریزتر دفع می‌کردم تا بارهای پنجم ببعد…
   بعد از اتمام هر تخلیه میتونید لازم نیست آبسیب بخورید، ولی اگر بخواین دوباره تخلیه کنید بهتره که اگر فاصله‌ش زیاده دوباره یک روز آبسیب بخورید یا شاید چند روز، خود آندریاس موریتس میگه لزومی نداره دوباره دوره آب سیب خوردن بردارین ولی اگر فاصله هر تخلیه زیاده خوبه این کار رو که گفتم یعنی یک روز یا … روز مثل قبل آبسیب بخورید ولی خیلی چیزها هستند که قابل اندازه گیری دقیق نیستند، یعنی مثلا همین قضیه بستگی به ژنتنیک و تغذیه و ورزشی و سن و… فرد داره که چقدر واجب یا مستحب باشه انجامش در نتیجه نمیشه زیاد پیشنهاد خیلی دقیق و خاصی رو گفت.
   من هیچ ایده ای نسبت به اووکادو و فشارش ندارم ولی میدونم که اگر شما خامگیاخوارین اونقدر خوبه این تغذیه که نباید نگران باشین فشار خاصی بیاره بنظرم:)
   تفاوتی که احساس کردم علاوه بر سبکی‌ای که توی همون ناحیه کبدم احساس کردم (از همون تخلیه اول فکر میکنم)، این بود که انگار اندکی زودتر غذا ها هضم میشن، وضعیت پوستیم خوب بود و هیچ مشکلی نداشت در نتیجه دقتی به این قضیه نکردم. خیلی چیزها هست که شخص احساس نمیکنه اما خیلی بزرگ و تاثیر گذارن مثلا این همه آرد سفید و شکر و چربی‌های مضر و روغن ‌های بد و … که شخص می‌خوره، مشکلی ممکنه حتی سال‌ها براش پیش نیاد و فکر کنه همه چی خوبه در صورتی که یکدفعه مواجه میشه با ام اس و سرطان و دیابت و… ، در نتیجه ما متاسفانه به هر دلایلی دسترسیمون به حس کردن بخش‌های عمیق‌تر وجودمون خیلی محدود شده در نتیجه بهتره که بیشتر بجای چیزهای ظاهری به چیزهای باطنی‌تر توجه کنیم که شاید اصلا بنظر نیان و ارزش گذاریمون رو متفاوت‌تر کنیم یعنی بجای اینکه به میوه توجه کنیم به ریشه توجه کنیم… این ویدئو هم خیلی خوبه حتما ببینید:)
   https://agahiosalamati.com/%d9%85%d9%88%d8%b6%d9%88%d8%b9-%db%8c%d9%88%da%af%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7/

   ممنون از کامنت خیلی خوبتون، این کامنت باعث شد تغییر نام از آندرس موریتز به اندریاس موریتس به ذهنم بیشتر فشار بیاره که در واقع تلفظ شما کاملا درست بود و مقاله ها در قدیم اشتباه اسم ایشون رو نگارش کرده
   ممنون از نظر عالی‌تون

 • عرض سلام و ادب
  بنده از سال گذشته دچار شکم درد میشدم که به مرور زمان درد شدیدتر شد و بصورت یک روز در ماه ادامه پیدا کرد که همزمان همراه با تهوع و استفراغ شدید بود که در نهایت صفرا بالا میاوردم این درد از یک ساعت تا چندین ساعت همراه با این حالت ها ادامه پیدا میکرد درد بسیار شدید بود بطوریکه امکان دراز کشیدن و نشستن نداشتم با مراجعه به متخصص گوارش آندوسکپی شدم که زخم اثنی عشر و هلیکوباکتر تشخیص داده شد که با دارو و تست تنفس هر دو برطرف شد اما درد و علائم بهتر نشد که بدتر شد سیتی اسکن انجام دادم که مشکلی تشخیص داده نشد سونوگرافی که اونم چیزه خاصی نبود رادیوگرافی آرمایش خون ادرار که بازهم چیزی نبود پزشکم رو عوض کردم و ایشون که فوق تخصص گوارش و کید بودن با آزمایش خونی که توصیه کردن هنگام درد انجام بدم شایان ذکره من درست نیم وجب بالای ناف و درست وسط شکمم دچار این درد شدید میشه بطوریکه از درد میخواد سوراخ بشه مشخص شد آنزیم های کبدی بالاست پزشک خواستن تا اندوسونوگرافی انجام بشه که تشخیص اسلاژ صفرا یا همون لجن صفرا تشخیص داده شد دکتر برام کپسول اورسوفار روزی ٢ بار تجویز کردن که من الان ۴ ۵ ماهی میشه مصرف میکنم دردها خفیف تر و با فاصله زمانی بیشتر شده یعنی دوماه یکبار با درد خفیف دکتر گفتن طول درمان دو سال هست خواستم نظر شمارو بدونم و راهنماییم کنید در حل بیشتر این مشکل
  به امید سلامتی همیشگیه همه انسانها
  ممنون

 • سلام ببخشید من کیسه صفرام سنگهای متعدد داره و ملتهب شده و تو سونوی من نوشته کوله سیست حاد. درضمن ی مقدارم عفونت کرده آیا میتونم ازین روش استفاده کنم؟ بعدم قرص سیپروفلوکساسین داده دکتربهم اگه این دوره درمانی ۸ روزه رو شروع کنم باید این قرص رو حذف کنم که تداخل تو روند پاکسازی ایجاد نکنه یا مشکلی پیش نمیاد؟ بعد روغن زیتونی ک گفتید تو شهر ما گیر نمیاد من باید چه کنم میتونم از روغنهای دیگه استفاده کنم؟

  خواهش میکنم سریعترجواب منو بدین چون دکتر بهم گفت باید سریعترعمل شی و من نمیخام زیر بار برم ممنون…
  اینم آیدی تلگرامم لطفا اگه میشه به من پیام بدین تا بتونم سریعتر مشکلم رو با شمادر میان بگذارم..@Nazila054

  • در جواب شرایط وخیم شما کاملا جواب من هم با جواب اندریاس موریتس یکیه که میگه که
   هیچ راهی رو جز اینکه تماما توسط یه سری از تخلیه های کبد و کیسه صفرا پاکسازی کنید و تغییرات زیادی رو توی تغذیه و طرز زندگیتون و افزایش ایمنی بدنتون بدین نمیدونم…
   در مورد داروها باید بگم که اصل قضیه دارو ها برای کمتر فشار اومدن به کبد هست نه اینکه مثلا ابمیوه باعث شه داروتون مختل شه و اتفاق بدی بیافته
   شما بهتره که تا حد امکان کم کنید دارو هایی رو که مصرف میکنید همینطور غذا های سنگین مخصوصا غذاهایی که اون روز میخورید رو.
   میشه از هر مارک دیگه روغن زیتون استفاده کرد ، از روغن های دیگه هم میشه استفاده کرد معمولا گزینه بعدی رو روغن افتاب گردان پیشنهاد میکنن.

  • شاید اینطور به نظر بیاد اما در نظر داشته باشید که این ترجمه ، ترجمه همون کلیپی هست که اول مطلب میتونید مشاهده کنید و در این کلیپ شخص کاملا محاوره ای صحبت کرده و کاملا محاوره ای گفته شده و این مطلب حکم زیرنویسی برای اون ویدئو داره نه اینکه بخواد مقاله ای رسمی باشه
   دوم اینکه خواستم کاملا واژه ها معادل حرف اون شخص باشه تا دقت و جانب امانت کاملا رعایت بشه
   🙂
   ممنون از نظرتون