تصویر درد در ناحیه کبد و روده

اهمیت، دلیل و روش های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ های صفراوی

 

اهمیت، دلیل و روش های پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگ های صفراوی

مطالب زیر رو بیشتر برای تکمیل مبحث روش تخلیه سنگ‌های صفراوی کبد و کیسه صفرا اوردم، نظر شخصیم این هست که کافیه که شخص در انتهای کل دوره پاکسازی کبد یعنی بعد ازین که دیگه نمیخواست معجون (روغن+ابمیوه) رو بخوره، پاکسازی روده رو انجام بده اما قطعا در قبل از خوردن اون معجون باید بیشتر روده خالی باشه اما اینکه ما حتما کاملا پاکِ پاکش هر دفعه بکنیم به نظرم لزومی نداره، در هر صورت این نظر من هست و من ترجیح میدم شما رو بدست متخصص این کار بسپارم و برای اینکه شما با این مبحث بیشتر اشنا شین اومدم و این کلیپ از جناب Andreas moritz (آندرس موریتز) رو ترجمه کردم :

برای دیدن روش تخلیه و پاکسازی کبد و کیسه صفرا از سنگ های صفراوی به صفحه زیر بروید یا از فایل‌های زیر بهره ببرید:

Agahiosalamati.com/تخلیه-سنگ-های-کیسه-صفرا-و-کبد/

PDF اول : https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.pdf
+Word (.docx): https://agahiosalamati.com/تخلیه سنگ های کیسه صفرا و کبد به روش کاملا طبیعی.docx
PDF (دوم) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.pdf
+ Word (.docx) : https://agahiosalamati.com/تخلیه کبد و کیسه صفرا به روش طبیعی + مقالات مکمل.docx

 

توجه داشته باشید که ترجمه از روی ویدئو (https://youtu.be/-gY-pHEDhYc) هست و کاملا محاوره و با همین مدل جمله بندی گفته شده 🙂

سلام، این مبحثیه که توی کتابم :

The Amazing Liver And Gallbladder Flush  (تخلیه ی کبد و کیسه صفرا ی شگفت انگیز )

 بحث کردم ولی دوست دارم که دوباره تاکید کنم که خیلی مهم هست که روده رو قبل و بعد هر تخلیه کبد و یا پاکسازی کبد، تمیز کنید

و مخصوصا، من پیشنهاد میکنم که روده رو، روز ۶ ام تمیز کنید، به طور ایده ال روز ششمِ اماده شدن برای پاکسازی کبد (یعنی بعد از خوردن ۶ روز، روزی ۱ لیتر آب سیب خوردن و قبل از  روزی که میخواهید معجون اصلی را بخورید(همان شبی که تخلیه کبد قرار است انجام شود))

و دوباره توی ۳ روز بعد از هر تخلیه کبد و این بسیار مهمه.

من نمیتونم بگم چقدر مهمه چرا که در غیر اینصورت، در اخر میتونید با توسعه ی مسمومیت خونی (م: به دلیل عفونت سنگ بدلیل موندن زیاد توی روده‌ها) و خیلی خیلی عوارض معکوس دیگه که میتونه فواید خود تخلیه کبد رو کاهش بده مواجه بشین.

پس اگر نمیتونید روده هاتون رو پاکسازی کنید، پیشنهاد میکنم که تخلیه کبد رو انجام ندین. تا این حد مهمه که روده‌ها بعد و قبل هر تخلیه کبد یا پاکسازی کبدی، پاک شده باشه.

دلیل اینکه من این رو اینقدر به شدت پیشنهاد میکنم اینه که وقتی که هر گونه تنگی،باریکی مجرایی یا تجمع زیادی، توی روده‌ها باشه، کیسه صفرا به سهولت باز نمیشه. در واقع حتی شاید اصلا در طول تخلیه کبد باز نشه

مجراهای صفرا توی کبد هم خیلی بی میل هستند تا باز بشن یا ریلکس کنن وقتی که توی روده، مسدودیتی یا یبوستی، تجمع زیادی یا مدفوع چسبناکی وجود داره.

توی دیواره‌های روده نقاط بازتابی ای وجود داره که به کبد و کیسه صفرا وصل هستند و به کبد و کیسه صفرا علامت/پیام میدن، صفرا ترشح نکنید، مجراهای صفرا یا کیسه صفرا رو باز نکنید، چون ما اماده دریافت غذای جدید نیستیم.

پس تقریبا شبیه اینه که به بدن بگه، نخور، رغبت و میل رو تحریک نکن، که صفرا به طور نمونه میکنه.

پس وقتی که صفرا اونجا نیست، در دسترس نیست، نوعا میل متوقف شده.

پس بدن به حواس و مغز میگه که: نخور ما هنوز اماده نیستیم و همچین به این معنیه، پاکسازی نکن.

پس هیچ تخلیه کبدی رو انجام ندین چون خیلی موفقیت امیز نخواهد بود.

ولی اگر بهرحال انجامش میدین، و در حال رد کردن سنگ‌ها هستین، و روده رو پاک نکردین

اول از همه ممکنه که سنگ‌های گیر کرده ای رو در قسمت‌های متفاوتی از روده بزرگتون داشته باشین قطعا.

و اگر شما از قلم بندازین مبحثِ  Colonic اب درمانی روده بزرگ (مترجم: نوعی پاکسازی روده با اب است که توسط تراپیست متخصص این زمینه انجام میشود، که در ان  اب از طریق رکتوم (قسمت انتهاییِ روده بزرگ) وارد میشود و  کل روده شسته میشود …)

Colema (چیزی شبیه تنقیه و کُلُنیک که ذکر شد) یا تنقیه‌ها رو، همچنین بعدش شما شانس بالایی خواهید داشت که سنگ‌ها توی روده گیر کنن و بتدریج خرد شن.

بیشتر سنگ‌هایی که از توی کبد و کیسه صفرا بیرون میان از نوع اهکی نیستند بلکه اونا ناآهکیِ نرم، روغنی ، چرب گونه هستند چون بیشتر سنگ‌ها از چربی ای که توی مجراهای کبد گیر کردند تشکیل شدند. اما وقتی میان بیرون ،اونها مقدار زیادی از سم رو ازاد میکنن اگر توی روده بمونن و توسط باکتری‌ها تجزیه شده باشن، به جای اینکه با Colonic ,Colema, تنقیه (منظور روش‌های پاکسازی روده هست) بیرون ریخته شن.

پس خیلی مهمه که شما هر گونه سنگِ مونده در روده رو، دور بریزید تا همونطور که نوعا برای اکثر مردم پیش میاد، از مسمویت خونی جلوگیری شه.

چون وقتی این سنگ‌ها خرد بشن یا تجزیه شن، مقدار زیادی سم از سنگ‌ها و تجزیه کردن باکتری‌ها ازاد میشه پس این سموم در اخر وارد خون خواهند شد و ایجاد تاثیرات مسمومیت میکنن
و دوباره، خون به کبد رفته و اونجا حتی میتونه باعث تولید سنگ‌های جدیدی بکنه، صرفا بخاطر ازاد کردن این سم‌ها به درون روده بزرگ.

پس این مطلقا ضروریه که مطمئن شین که میتونین بعد و قبل از هر تخلیه کبدی، پاکسازی روده رو انجام بدین، در غیر اینصورت من شدیدا پیشنهاد میکنم که “نکنین”: تلاشی برای تخلیه کبد نکنین چون میتونه برای سلامتیتون مخاطره انگیز باشه. من خیلی عوارض جانبی دیدم که از تمیز نکردن روده بعد از ان بود.

در برخی نمونه‌ها من مشاهده کردم که سنگ‌ها در حین تخلیه کبد و کیسه صفرا بیرون نیومدن بلکه، تُن‌ها هنگام انجام، colonic, colon hydrotherapy or colema) روش‌های پاکسازی روده) که بعد و بعد از تخلیه کبد انجام شد اومدن بیرون. به عنوان نمونه، یادم میاد که شخصی ازین که هیچ سنگی ازشون در طول تخلیه کبد بیرون نمیومد شکایت داشت و بعد از انجام colonic (آب درمانی شست وشوی روده)، اب درمانگرش گزارش داد که اون زن حدود ۵۰۰ سنگ ازش بیرون اومد، این تخمینی بود. بنابراین این قضیه میتونه خیلی جدی باشه… نگه داشتن این سنگ‌ها توی روده خوب نیست، اونا باید بیرون برن.

حتی اگر شما ۵ تا ۱۰ سنگ هم توی روده هاتون نگه دارید بعد از تخلیه کبد و کیسه صفرا ، مطمئن باشین که توی  دو یا سه روز شست و شوی روده رو انجام میدین. و نباید شست و شوی دهانی باشه، سولفات منیزیم یا منیزیم اکسید کافی نیست.

شما لازمه که  یک سیستم تخلیه ی ابی داشته باشین مثل تنقیه یا Colema

(مترجم:اینجا لازم میدونم بگم که اگر کسی میخواد که سیستم قوی ای از تخلیه روده که از طریق دهان هست رو انجام بده که در اون اب نمک خورده میشه و یکسری حرکات برای شست و شوی  روده توسط ابنمکی که خورده شده انجام میشه، سیستم شست و شوی روده کوتاه (لاگو شانکاپراکشالانا) که در هاتایوگا هست رو انجام بده، به شدت قوی و موثره، نوع بلند اون هم هست که خیلی خیلی قویه و شخص باید رژِیم غذایی خاصی رو تا چند وقت بعدش رعایت کنه: من یک پست کامل و مجزا در مورد این روش گذاشتم :

https://agahiosalamati.com/شانکاپراکشالانا-پاکسازی-عمیق-روده-ها

 نمیدونم گوینده در این مورد اطلاع داشته یا نه اما فکر میکنم که اینجا کمی اغراق میکنه + به نظرم روش‌های دهانی بعضا بسیار قوی هستند.) 

اگر شما تنقیه رو انتخاب میکنین، مطمئن شین که اب تا طرف بالارونده روده میره، بعضی مواقع یک تنقیه کافی نیست، پس دو یا سه تا تنقیه پشت سر هم انجام بدین… پشت هم …

یکی بعد از دیگری. پس یکی انجام بدین، هر چیزی که هست رو ازاد کنید، یکی دیگه انجام بدین، هر چیزی که میاد رو ازاد کنید تا وقتی هیچ چیز دیگه ای بیرون نیاد،  و شما حس میکنید که اب واقعا به سمت ابتدایی، قسمت بالاروندهِ روده رسیده

ممنون که پیشنهادها رو دنبال میکنین چون فایده عظیمی روی سلامتیتون خواهد داشت.

تخلیه‌های کبد و کیسه صفرا یا پاکسازی کبد، به شدت برای سلامتی یک شخص برای جلوگیری از بیماری و همچنین برای ایستاندن یا حذف ریشه‌های بیماری که قطعا توی کبد پیدا میشه  مفیده. در تعداد زیادی  از بیماری‌ها  از جمله سرطان، بیماری قلب، دیابت، پوکی استخوان، فلج چندگانه  (ام.اس)، مشکلات مغزی، مشکلات روده ای، و همینطور بگین …

فقط از  تعداد بیشماری از بیماری هاین که  مربوط به انباشتگی زیادی، در مجراهای کبد وهمچنین خود کیسه صفرا میشن

مرسی و  روز فوق‌العاده ای داشته باشین.

Agahiosalamati.com

تصویر چهره آندرس موریتز

درباره ی آندرس موریتز

12 comments

 1. با سلام مجدد،
  خیلی خیلی از جواب سریع و (طبق معمول تمامی صفحات سایت خودتون، بسیار صادقانه و از ته دلتان ) ممنونم.
  زنده و سلامت و پایدار باشید
  دوست شما
  بیژن شهابی

 2. با سلام
  دستتون درد نکنه. خیلی کار بزرگی رو دارید انجام میدهید. من یکی از مریدان این روش پیشنهادی آندریاس موریتس هستم. چندین سال پیش سه بار این کار را با فاصله حدودا ۳ تا ۶ ماه انجام دادم. بسیار راضی بودم. من هم حدودا پانزده سال است که خام گیاهخوار هستم. میگن که آب سیب پیشنهادی، در نرم کردن سنگها و شکستن آنها و حتی خروج راحت آنها از مجرای صفرائی نقش داره. شخصا معتقدم که روشهای تحقیق شده رو زیاد بهم نریزیم.
  بغیر از تشکر، مایلم که یک سوال از شما بکنم و اون هم در مورد دفعات پشت سر هم میباشد. ببخشید اگر در نگارش فارسی اشتباهی ازم سر میزنه. ۳۳ است که در آلمان زندگی میکنم. بهر حال امیدوارم که متوجه من بشوید. میخواهم بپرسم که فاصله زمانی بین هر تخلیه کبد-صفرای شما چقدر بوده و چقدر را شما پیشنهاد میدهید!؟ اینطور که متوجه شدم، نوشته بودید یک هفته! آیا خودتان تجربه هر هفته را داشته اید؟ جواب داد؟ اگه این مدت زمانی رو امتحان کرده اید و نتیجه گرفتید، عالیه. من هم همین کار را خواهم کرد. راستی بعد از اتمام کار یک روز فقط آبمیوه نوشیدید؟ از نظر شما، آووکادو روی کبد فشار خواهد آورد؟ پیشنهاد شما چیست؟ در ضمن بعد از ۱۲ مرتبه ای که انجام دادید، چه تفاوتی را در مقایسه با گذشته تان متوجه شدید؟ آیا مثلا لکه های پوستی تان ناپدید شدند؟ وضعیت پوستی و ظاهری تان، وضعت دستگاه جهاز هاضمه تان و خلاصه علائم قابل رویتی را مشاهده کردید؟
  ممنونم از سایت پر محتوا و صادقانه تان
  بیژن شهابی

  1. بسیار عالی، من خودم پشت سر هم انجام دادم ، دو روز پشت سر هم انجام میدادم و یک روز استراحت و بعد ها فهمیدم که باید بیشتر بینش فاصله بندازم برای همینم پیشنهاد کردم که کاری که من انجام دادم در اون موقع رو انجام ندین، من اسیبی احساس نکردم که از این پشت سر هم بودنه دیده باشم، خود اندرس مورتیز میگه که بهتره که حدود دو هفته اینا فاصله بندازین تا موقع جابجا شدن صفراها در کبد، سنگ ها هم جابجا شن و به مجرای خروجی در نتیجه نزدیک تر، پس با تعداد تخلیه کمتر میزان بیشتری سنگ رو خارج میکنین و همینطور کبد میتونه استراحت و بازیابی کنه خودش رو ، منم پیشنهادم همین ده روز یک بار هست که خودم هم انجام دادم و باز هم تخلیه انجام میشه خوب ولی نمیتونم بگم بیشتر تخلیه میشه هر بار، انگار خیلی بستگی به این داره که بار چندمیه که اون شخص انجام میده مثلا بار های اول من سنگ های ریز تر دفع میکردم تا بار های پنجم ببعد…
   بعد از اتمام هر تخلیه میتونید لازم نیست ابسیب بخورید، ولی اگر بخواین دوباره تخلیه کنید بهتره که اگر فاصله ش زیاده دوباره یک روز ابسیب بخورید یا شاید چند روز، خود اندرس موریتز میگه لزومی نداره دوباره دوره اب سیب خوردن بردارین ولی اگر فاصله هر تخلیه زیاده خوبه این کار رو که گفتم یعنی یک روز یا … روز بخورید ابسیب مثل قبل ولی خیلی چیزها هستند که قابل اندازه گیری دقیق نیستند، یعنی مثلا همین قضیه بستگی به ژنتنیک و تغذیه و ورزشی و سن و… فرد داره که چقدر واجب یا مستحب باشه انجامش در نتیجه نمیشه زیاد پیشنهاد خیلی دقیق و خاصی رو گفت.
   من هیچ ایده ای نسبت به اووکادو و فشارش ندارم ولی میدونم که اگر شما خامگیاخوارین اونقدر خوبه این تغذیه که نباید نگران باشین فشار خاصی بیاره بنظرم:)
   تفاوتی که احساس کردم علاوه بر سبکی ای که توی همون ناحیه کبدم احساس کردم (از همون تخلیه اول فکر میکنم)، این بود که انگار اندکی زودتر غذا ها هضم میشن، وضعیت پوستیم خوب بود و هیچ مشکلی نداشت در نتیجه دقتی به این قضیه نکردم. خیلی چیزها هست که شخص احساس نمیکنه اما خیلی بزرگ و تاثیر گذارن مثلا این همه ارد سفید و شکر و چربی های مضر و روغن های بد و … که شخص میخوره، مشکلی ممکنه حتی سال ها براش پیش نیاد و فکر کنه همه چی خوبه در صورتی که یکدفعه مواجه میشه با ام اس و سرطان و دیابت و … ، در نتیجه ما متاسفانه بهردلایلی دسترسیمون به حس کردن بخش های عمیق تر وجودمون خیلی محدود شدس در نتیجه بهتره که بیشتر بجای چیزهای ظاهری به چیزهای باطنی تر توجه کنیم که شاید اصلا بنظر نیان و ارزش گذاریمون رو متفاوت تر کنیم یعنی بجای اینکه به میوه توجه کنیم به ریشه توجه کنیم… این ویدئو هم خیلی خوبه حتما ببینید:)
   https://agahiosalamati.com/%d9%85%d9%88%d8%b6%d9%88%d8%b9-%db%8c%d9%88%da%af%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7/

 3. عرض سلام و ادب
  بنده از سال گذشته دچار شکم درد میشدم که به مرور زمان درد شدیدتر شد و بصورت یک روز در ماه ادامه پیدا کرد که همزمان همراه با تهوع و استفراغ شدید بود که در نهایت صفرا بالا میاوردم این درد از یک ساعت تا چندین ساعت همراه با این حالت ها ادامه پیدا میکرد درد بسیار شدید بود بطوریکه امکان دراز کشیدن و نشستن نداشتم با مراجعه به متخصص گوارش آندوسکپی شدم که زخم اثنی عشر و هلیکوباکتر تشخیص داده شد که با دارو و تست تنفس هر دو برطرف شد اما درد و علائم بهتر نشد که بدتر شد سیتی اسکن انجام دادم که مشکلی تشخیص داده نشد سونوگرافی که اونم چیزه خاصی نبود رادیوگرافی آرمایش خون ادرار که بازهم چیزی نبود پزشکم رو عوض کردم و ایشون که فوق تخصص گوارش و کید بودن با آزمایش خونی که توصیه کردن هنگام درد انجام بدم شایان ذکره من درست نیم وجب بالای ناف و درست وسط شکمم دچار این درد شدید میشه بطوریکه از درد میخواد سوراخ بشه مشخص شد آنزیم های کبدی بالاست پزشک خواستن تا اندوسونوگرافی انجام بشه که تشخیص اسلاژ صفرا یا همون لجن صفرا تشخیص داده شد دکتر برام کپسول اورسوفار روزی ٢ بار تجویز کردن که من الان ۴ ۵ ماهی میشه مصرف میکنم دردها خفیف تر و با فاصله زمانی بیشتر شده یعنی دوماه یکبار با درد خفیف دکتر گفتن طول درمان دو سال هست خواستم نظر شمارو بدونم و راهنماییم کنید در حل بیشتر این مشکل
  به امید سلامتی همیشگیه همه انسانها
  ممنون

  1. من به شما بیشتر پاکسازی روده رو پیشنهاد میکنم در وحله اول و بعد کبد رو !!!

   پیشنهاد میکنم حتما این کار رو انجام بدین : مقاله زیر پاکسازی روده هاتایوگا هست ، ورژن کوتاهش رو انجام بدین اگر مشکلی نبود ورژن طولانیش رو انجام بدین و به تغذیه مختصش متعهد بمونید
   https://agahiosalamati.com/%d8%b4%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%a7-%d9%be%d8%a7%da%a9%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b9%d9%85%db%8c%d9%82-%d8%b1%d9%88%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7/
   سپس حتما تخلیه کبد و کیسه صفرا رو انجام بدین

   برای فرستادن نتیجه و یا مشاوره و سوالات بیشتر میتونید همینجا کامنت بزارین یا به ایمیلم
   Agahiosalamati@gmail.com
   بفرستین
   توصیه میکنم راجع به خامگیاهخواری هم تحقیق کنید (گیاهخواری نه)

  1. فکر میکنم همینطوره اما پیشنهاد من اینه که این کار رو در اخر کل دوره که کاملا تخلیه کبد رو انجام دادین یعنی حدود 6-12 بار عمل تخلیه رو انجام دادین، بکنین ، در هر بار تخلیه همون دو لیوان سولفات منیزیم کفایت میکنه اما حتما رعایت کنید که دو لیوان باشه غذای سنگین نخورده باشین و روز بعدشم صبحانه و … سبک خورده باشین تا حتما تخلیه انجام بشه . اما در انتها تخلیه قوی تری مثل همین روغن کرچک و… میتونید انجام بدین.
   یا شست و شوی کوتاه روده با ابنمک رو امتحان کنید در هر بار تخلیه امتحان کنید و یا در انتهای دوره ی تخلیه ی کامل کبد، نسخه بلندش رو که توضیحات بیشتر در دو پست :
   https://agahiosalamati.com/%d8%b4%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%a7-%d9%be%d8%a7%da%a9%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b9%d9%85%db%8c%d9%82-%d8%b1%d9%88%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7/

   https://agahiosalamati.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%be%d8%a7%da%a9%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%af%d9%87-%d8%aa%d8%ae%d9%84%db%8c%d9%87-%da%a9%d8%a8%d8%af/

   اوردم
   باز هم این نظر منه ممکنه بعضا بخوان بیشتر محتاط عمل کنن یا کمتر سخت بگیرن و در انتهای دوره هم تخلیه کاملی رو انجام ندن و مشکلی هم اصلا پیش نیاد
   خود این متد، متد خوب و ملایمیه برای همه و ریسک ها در نظر گرفته شده در اون. بنابراین ممکنه یکی چیزی رو رعایت نکنه و هیچ اتفاقی هم براش نیافته

 4. سلام ببخشید من کیسه صفرام سنگهای متعدد داره و ملتهب شده و تو سونوی من نوشته کوله سیست حاد. درضمن ی مقدارم عفونت کرده آیا میتونم ازین روش استفاده کنم؟ بعدم قرص سیپروفلوکساسین داده دکتربهم اگه این دوره درمانی 8 روزه رو شروع کنم باید این قرص رو حذف کنم که تداخل تو روند پاکسازی ایجاد نکنه یا مشکلی پیش نمیاد؟ بعد روغن زیتونی ک گفتید تو شهر ما گیر نمیاد من باید چه کنم میتونم از روغنهای دیگه استفاده کنم؟

  خواهش میکنم سریعترجواب منو بدین چون دکتر بهم گفت باید سریعترعمل شی و من نمیخام زیر بار برم ممنون…
  اینم آیدی تلگرامم لطفا اگه میشه به من پیام بدین تا بتونم سریعتر مشکلم رو با شمادر میان بگذارم..@Nazila054

  1. در جواب شرایط وخیم شما کاملا جواب من هم با جواب اندرس موریتز یکیه که میگه که
   هیچ راهی رو جز اینکه تماما توسط یه سری از تخلیه های کبد و کیسه صفرا پاکسازی کنید و تغییرات زیادی رو توی تغذیه و طرز زندگیتون و افزایش ایمنی بدنتون بدین نمیدونم…
   در مورد داروها باید بگم که اصل قضیه دارو ها برای کمتر فشار اومدن به کبد هست نه اینکه مثلا ابمیوه باعث شه داروتون مختل شه و اتفاق بدی بیافته
   شما بهتره که تا حد امکان کم کنید دارو هایی رو که مصرف میکنید همینطور غذا های سنگین مخصوصا غذاهایی که اون روز میخورید رو.
   میشه از هر مارک دیگه روغن زیتون استفاده کرد ، از روغن های دیگه هم میشه استفاده کرد معمولا گزینه بعدی رو روغن افتاب گردان پیشنهاد میکنن.

  1. شاید اینطور به نظر بیاد اما در نظر داشته باشید که این ترجمه ، ترجمه همون کلیپی هست که اول مطلب میتونید مشاهده کنید و در این کلیپ شخص کاملا محاوره ای صحبت کرده و کاملا محاوره ای گفته شده و این مطلب حکم زیرنویسی برای اون ویدئو داره نه اینکه بخواد مقاله ای رسمی باشه
   دوم اینکه خواستم کاملا واژه ها معادل حرف اون شخص باشه تا دقت و جانب امانت کاملا رعایت بشه
   🙂
   ممنون از نظرتون

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *