تصویر چهره آندریاس موریتس

درباره آندریاس موریتس

آندرِیاس موریتس (Andreas Moritz) /بخوانید: آندْ-رِی-آس  مُ-ریتس/ درمانگر، نقاش و نویسنده حوزه‌ی طب جایگزین (Alternative Medicine) بود. او ۱۶ کتاب نوشت که هیچ کدام به فارسی ترجمه نشده‌اند اما معروف‌ترین کتابش: کتابِ “تخلیه کبد و کیسه ی صفرای شگفت انگیز” (The Amazing Liver and Gallbladder Flush) به صورت خلاصه نویسی و کامل به فارسی توسط سایت (Agahiosalamati.com) برگردانده شده که می توانید در همین لینک های پایین (+ ارجاعات آخر صفحه)

PDF رایگان تخلیه کبد و کیسه صفرای آندریاس موریتس” و یا “صفحه ی اینترنتی” آن را کامل ببینید.

آندریاس موریتس (Andreas Moritz)
تصویر چهره آندریاس موریتس

آندریاس موریتس نویسنده، درمانگر، محقق و نقاش حوزه طب جایگزین

تولد  ژانویه۲۷ ۱۹۵۴
اشتوت گارت، آلمان
درگذشت  اکتبر۲۱ ۲۰۱۲
آمریکا
ملیت آلمانی
سایت رسمی/شرکت ener-chi.com
کانال یوتیوب رسمی آندریاس موریتس youtube.com/user/enerchiTV

فهرست (برای رفتن به هر بخش کلیک کنید)

آثار:

از جمله هدایایی که او از خود برای بشریت بجا گذاشت به شرح زیر است:

 • ۱۶ کتاب در باب سلامتی، معنویت و کل نگری

از جمله معروف ترین آن:

The Amazing Liver & Gallbladder Flush Andreas Moritz عکس کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا آندریاس موریتس

بزرگنمایی تصویر

تخلیه کبد و کیسه صفرا ی شگفت انگیز: که اساسا باز کشف و بروز رسانی یک شیوه ی کمتر شناخته شده آیورودا (طب باستانی هند) است.

نقاشی روی جلد اصلیِ کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا ی آندریاس موریتس نیز از آثار هنریِ شفابخشیِ انرژیک از طریق نقاشی برای اختصاصا ناحیه کبد می باشد که توسط خود آندریاس موریتس الهام و نقاشی شده (برای اطلاعات بیشتر به بخش مرگ و ابعاد معنوی “↓” بروید.)

 • چای پاکسازی کلیه و چای پاکسازی کبد: که ترکیب چندین نوع گیاه طبی برای درمان سنگ کلیه و همه ی مشکلات کلیوی است. چای کبد هم همینطور که با تخلیه کبد و کیسه صفرا کاملا متفاوت و جداگانه است.
 • سنگ های جادویی: اساسا او شخصی معنوی و معتقد به کالبد‌های انرژی بود، گفته شده این سنگ‌ها روحی دارند که روحشان از طریق تماس و در مجاورت قرار گرفتن، به سنگ ها، چوب ها، لباسها و مواد طبیعی دیگر نیز می تواند منتقل شود و برای دادن انرژی مثبت حتی به اب برای خوردن و … استفاده میشود و سنگ مجاورش را هم دارای همین خاصیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به لینک (زبان:انگلیسی) زیر بروید:
  https://www.ener-chi.com/wellness-products/ionized-stones
 • مصاحبه ها، سوال جواب‌های نوشتاری و ویدئویی از جمله درون سایت یوتیوب: بسیاری از سوال و جواب ها را از طریق یوتیوب جواب داده و ضبط کرد، بعدها به سایت
  ener-chi.com (سایت رسمی آندریاس) به صورت نوشتاری نیز اضافه شد.
 • نقاشی‌های درمانی: به بخش نقاشی‌های درمانگر در بخش “مرگ و ابعاد معنوی” رجوع کنید.
 • صداهای جادوییِ درمانی (Sacred Santemony): که یک سیستم شفای بی همتا (نه مانند موسیقی درمانی یا هر چیز دیگر) که از صدا ها استفاده میکند تا مانند نقاشی‌ها، ابعاد عمیق‌تر وجود را شفا دهد، متاسفانه تنها از طریق خود آندریاس این نوع درمان استفاده میشد و تنها فقط در سایت اصلی یک نمونه ی ضبط شده را می توانید بشنوید که دیوانه وار است!!!

https://www.ener-chi.com/sacred-santemony  

تاریخچه:

او که از همان کودکی (۶ سالگی) مشکلات فراوانی از جمله کم خونی، سندرم روده تحریک پذیر، سرگیجه، فشار خون پایین، آرتریت ایدیوپاتیک جوانان و آریتمی قلب داشت، پس از روی آوردن به طب‌های جایگزین و روش های طبیعی توانست بیماری‌های خود را درمان و در طول زمان، راه‌های کمتر شناخته شده‌ای را باز کشف، بروزرسانی و اشاعه دهد.

علاوه بر کتاب، ویدئو و هنرهای درمانی نیز از خود بجای گذاشت که همواره از طریق سایت Ener-chi.com که مربوط به مرکز سلامتی Ener-chi که خود، بنیان گذارش بوده نیز قابل دسترس است.

او از طریق یوگا و مدیتیشن در سال ۱۹۷۰ توانست فشار خون پایینش را درمان کند.[۱]

او بسیاری از عمر خود را در خدمت اشاعه‌ی کشفیات طبی خود برای مردم قرار داد به طوری که به طور قطع، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با روش های او بهبود و یا درمان یافته اند.[۲]

او که از بچگی بیماری های بسیاری داشت، در آن دوران، ابدا مشکلش حل نشد هیچ، توسط دکترها (در آلمان) چندان امیدی به اینکه بتواند بعدِ دوران نوجوانی، زنده بماند نگرفت، و این قضیه در چندین کتاب و مصاحبه از او ذکر شده است.[۳]

او میگوید تنها شانسِ واقعی که برای غلبه بر بیماری‌هایش داشت این بود که هر چیزی که می‌توانست درباره ی عملکردهای بدن انسان را بر اساس حقیقت یاد بگیرد. بنابراین در سن ۱۵ سالگی، آندریاس شروع به مطالعه‌ی جدی در بابِ سیستم گوارشی انسان کرد و در تئوری و عمل، علم تغذیه را آزمایش نمود.[۴]

در نهایت کشف کرد که غذاهای حیوانی، بدنش را مسموم (بیماری هایش را بدتر) می‌کنند و پس از حذف غذاهای حیوانی بسیاری از علائم بیماری‌هایش نیز ناپدید شدند.[۵]

با اینحال او طرفدار خامگیاهخواری ۱۰۰% نبود بلکه بسیاری از مواد گیاهی و غیر‌-حیوانی را خوب می‌دانست مانند: عدس یا برخی دم نوش ها

و برخی خوراک‌های گیاهی را بد میدانست مانند سویا که در مصاحبه‌ای میگوید در واقع سویا، برای رشد سریع تر و پرورش پر بازده‌ترِ اقتصادی برای کشاورزان و صنعت، تغییر ژنتیکی داده شده بطوری که دیگر این آن سویایی که باید در طی مدتِ طبیعیِ خود رشد کرده باشد نیست و ضرر دارد، از جمله که باعث میشود یک لایه بر روی دیواره‌ی روده‌ها بوجود آید که از جذب مواد مغذیِ غذاهای بعدی که خورده می‌شوند جلوگیری می‌کند که بسیار برای همه از جمله گیاهخوارانی که سویا زیاد میخورند مضر است.[۶]

محبتِ عمیق و خستگی ناپذیرِ او برای یادگیری همواره بیشتر و برای اشتراک گذاری دانش و خردی که بدست می‌آورد با مردم، برای احیای سلامتی واقعیشان، تمرکز اصلی و نیروی پیش برنده‌ی او در زندگی‌اش بود.

خوشبختانه او زود تخلیه کبد و کیسه صفرا را کشف کرد که کتابی هم اختصاصا برای آن نوشت که متاسفانه ترجمه نشده اما مقاله‌ای کامل، خلاصه ی کاملِ آنچه که او در آن کتاب نوشته را به زبان فارسی برگردانده شده که در انتهای همین صفحه میتوانید لینکش را ببینید.

اساسا دیدگاهِ طبی او طب جامع و کل نگر بود. همینطور اگر در تمام کارها و کتابهایش نگاه کنید این دیدگاه دیده می‌شود. البته که بدن انسان بشدت این همبستگی و تعاملِ بین ارگانی و قسمت های مختلف را دارد و در نتیجه میتواند این کل نگری را توجیه پذیرتر و خردورزانه تر جلوه دهد.

او بدون شک توانست سلامتیِ میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا بازیابی کند همینطور بسیاری از اساتید و دکترهای دیگر مخصوصا در طب های سنتی و جایگزین از کشفیات او مانند تخلیه کبد و کیسه صفرا ی او استفاده کردند و در کتاب هایشان متد او و یا نسخه تغییر یافته ی مخصوص خود را به اسم تخلیه کبد و کیسه صفرا از سنگ های صفرا یا پاکسازی کبد آوردند. (مانند: کتاب “درمانِ همه بیماری ها” از “هالدا کلارک” که متاسفانه به فارسی ترجمه نشده اما براحتی pdf رایگان انگلیسی آن را میتوانید بیابید: The Cure for All Diseases)

چرا که این روش اساسا مالِ آیورودای هند قدیم است که تقریبا فراموش شده بود در نتیجه ذکر اسم آندریاس موریتس لزومی ندارد اما آندریاس بود که بیش از همه این روش را اشاعه و پیش از همه این روش را باز کشف نمود.

تحصیلات و روندِ یادگیری:

او که در اشتودگاردِ آلمان متولد شده بود، در اروپا کار خود را بعنوانِ Iridologist (شاخه ای از طب جایگزین که با بررسیِ عدسیِ چشم به مشکلاتِ جسمانی پی میبرد) شروع به یادگیری و کار کرد، پس از اینکه زیر نظر عمویش دکتر Dr. Harry Kirchofer در آلمان دوره خود را کامل کرد، در سال ۱۹۸۰، شروع به مطالعه و تمرین در حوزه ی طبِ کل نگر در دانشگاه تحقیقات اروپاییِ ماهاریشی (MERU) در سوییس نمود.

در کنار آن او شروع به مطالعه در زمینه آیورودا (طب سنتی سانکیها / هند باستان) زیر نظر بسیاری از اساتیدِ مطرحِ این زمینه: Dr. V.M. Dwivedi, Dr. Balraj Maharishi and Dr. Brihaspati Dev Triguna در هند نمود.

در سال ۱۹۸۸ آندریاس موریتس، در هنر شفای ژاپنیِ شیاتسو از مدرسه ی شیاتسو ی انگلیس در لندن فارغ التحصیل شد.

و بعدا در سال ۱۹۹۱ تمرینات آیورودا ی خود را به عنوانِ ( وایدیا ) رتبه ای از تمرینگریِ آیورودا، در زلاندِ نو تمام کرد.

کتاب ها:

او نویسنده ۱۶ کتاب است[۷] که سه کتابِ اولِ زیر، معروف‌تر است:

 1. The Amazing Liver and Gallbladder Flush (تخلیه کبد و کیسه ی صفرای شگفت انگیز)
 2. Timeless Secrets of Health and Rejuvenation (رازهای جاودانِ سلامتی و جوان شدن) یا همان The Key to Health and Rejuvenation (کلید سلامتی و بازجوانی)
 3. Cancer is not a Disease (سرطان مریضی نیست)
 4. Lifting the Veil of Duality (برداشتنِ پرده‌ی دوگانگی)
 5. Your Guide to Living without Judgment (راهنمایت برای زندگی بدون قضاوت)
 6. It’s Time to Come Alive ( وقتشه که زنده شیم)
 7. Heart Disease No More (بیماری قلبی هرگز)
 8. Simple Steps to Total Health (گام‌های ساده به سوی سلامتی کامل)
 9. Alzheimer’s – No More (آلزایمر هرگز)
 10. Diabetes – No More (دیابت هرگز)
 11. Ending the AIDS Myth (پایان دادن به افسانه‌ی ایدز)
 12. Heal Yourself with Sunlight (خودت را با نور خورشید شفا ده)
 13. Feel Great, Lose Weight (احساس عالی کن، وزن از دست بده)
 14. Hear the Whispers, Live your Dream (نجواها را بشنو، رویایت را زندگی کن)
 15. Vaccine-nation: Poisoning the Population (نسل واکسن: مسموم کردن مردم)
 16. Freedom from Judgment (رهایی از قضاوت)

 17. Art of self-healing (هنر خود-شفایی): شامل ۳۳ نقاشی درمانگرِ آندریاس

او در کتاب هایش بیشتر در زمینه طب کل نگر و درمان طبیعی تمرکز داشت و بشدت علمی، ساده و برای عامه مردم توضیح می‌داد.

از ادبیاتش حتی در ویدئوها می‌شود فهمید که بعید بود نظری کورکارانه قطعی بدهد بلکه بیشتر به صورت علمی، تجربه و دیدگاه خود را بیان میکرد تا اینکه بخواهد بازاریابانه یا طوری بگوید که این کار را بکنید حتما نتیجه می گیرید و فلان…

همچنین در سایت Curezone.com که شاید قوی ترین تالار (فروم) اینترنتی در حیطه طب جایگزین باشد او به تعداد فوق‌العاده زیادی از سوالات مردم، رایگان جواب داده و آنجا نیز آرشیوی بنام Ask Andreas Moritz از سوال جواب‌های ایشان موجود می باشد.

مرگ و ابعاد معنوی:

چند ماه قبلِ مرگش، آندریاس در معرض استنشاقِ ناگهانی کپک قرار گرفت که رفته رفته باعث مشکلاتی شد که به نارساییِ دریچه قلب (+در بچگی بذر آریتمی قلب را داشت) انجامید، آندریاس از درمان‌های جراحی ممانعت کرد و با اعتقادات عمیقِ خود و آرامش و دانشِ درونی خود، اعتقاد داشت که ماموریت خود را در زمین به پایان رسانده است.

او مرگ را زیبا و نتنها بدون ضرر بلکه سود تلقی می‌کرد.

⭐(نقاشی های درمانگر):

او بسیار شخصی معنوی بود، در یکی از مصاحبه‌ها میگوید دوستی یافت که به او گفت: ماموریت تو این است که نقاشی هایی بکشی که درمانگرند. سپس با این که اون اصلا نقاشی بلد نبود و فقط شاید دیوار ها را اندکی رنگ کرده بود :)) او در این زمینه بشدت کار می‌کند ( ان شخص بعدا همسر او نیز شد)
در این قسمتِ سایت او نیز میتوانید همه آنها را ببینید:
https://www.ener-chi.com/enerchi-art/enerchi-art-pictures

که گفته میشود با نگاه کردن یا تمرکز کردن بر این نقاشی‌های شفابخش (مانند یانترا، ماندالا) انرژی‌ها را در کانال های انرژیِ مربوط به آن قسمت که بیشتر، آن نقاشی برای درمان مورد هدف قرار داده فعال میکند و موجبِ درمانِ آن قسمت می‌شود. نقاشی ها تِم رویای شفاف و برونفکنی (جدا سازی کالبد روانی از بدن) و حالت های طبیعتِ فانتزی-ماورائی دارد.

تصویر چشم ها از نقاشی های شافبخش آندریاس موریتس

نقاشی شفابخش برای چشم ها

تصویر پرتره قدرت از نقاشی های شافبخش آندریاس موریتس

نقاشی های درمانگر آندریاس موریتس

همه‌ی نقاشی‌های درمانگرِ آندریاس در این صفحه از سایتِ او قابل رویت است:

https://www.ener-chi.com/enerchi-art/enerchi-art-pictures

-بهترین راه برای تهیه نیز خود سایت اوست هر چند گفته می‌شود انرژی اصلی در خودِ تصویر ذخیره است و سایت او صرفا کیفیت بالاتری را ارائه میدهد…

او سنگ‌هایی که پدیده روح زایی (انرژیک) را به سنگ های دیگر میدهند را نیز به ارمغان آورده که در سایت او قابل خرید است.

جستار هایی برای تحقیق بیشتر در باب آثار و خود آندریاس موریتس:

 • متاسفانه تنها منبع فارسی در این زمینه AgahioSalamati.com است که خلاصه‌ی کتاب “تخلیه کبد و کیسه صفرای شگفت انگیز” را به صورت کامل همراه با سوال جواب هایش ترجمه و به صورت رایگان قرار داده است:

⭐صفحه ی اینترنتی تخلیه کبد و کیسه صفرا

⭐فایل PDF تخلیه کبد و کیسه صفرای شگفت انگیز آندریاس موریتس

 • سایت رسمی آندریاس موریتس که تمامی محصولات از جمله کتاب‌ها و آثار هنری و غیره‌ی آندرِیاس را در خود جای داده و ارسال میکند، همینطور بسیاری از ویدئوهای ایشان در اینجا قرار داده شده:

www.ener-chi.com

 • همینطور در سایت یوتیوب، کانال یوتیوبِ “Ener-chi TV” نیز آرشیو ویدئو های آندریاس موریتس را داراست:

www.youtube.com/user/enerchiTV

منابع:

بابتِ قصور من بدلیل ذکر نکردن منبعِ همه‌ی نوشتارم، عذر میخواهم، بسیاری از مطالب بالا حاصلِ مدت‌های طولانی از مطالعه و گوش دادنم به سخنان آندریاس بود، در نتیجه پیدا کردنِ منبع آنها موجب زحمت بود اما همگی مطالب بالا از طریق کتب و کانال یوتیوب او قابلِ یافتن است.

 1.  “Andreas Moritz”. Smashwords. Retrieved ۲۰۲۰-۰۶-۱۵.
 2.  Andreas Moritz. «Ener-Chi Wellness Center – Andreas Moritz». Ener-Chi Wellness Center (به انگلیسی)
 3.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 4.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 5.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 6.  Andreas Moritz (May 14, 2011). “The Hidden Dangers of Consuming SOY”.
 7.  Andreas Moritz. «Ener-Chi Wellness Center – Andreas Moritz». Ener-Chi Wellness Center (به انگلیسی)

Agahiosalamati.com