تصویر چهره آندرس موریتز

درباره‌ی آندرس موریتز

آندرس موریتز (Andreas Moritz) درمانگر، نقاش و نویسنده ی حوزه ی طب جایگزین (Alternative Medicine) بود. او ۱۶ کتاب نوشته که هیچ کدام به فارسی ترجمه نشده اند اما معروف ترین کتاب او: کتابِ “تخلیه کبد و کیسه ی صفرای شگفت انگیز” (The Amazing Liver and Gallbladder Flush) به صورت خلاصه نویسی و کامل به فارسی برگردانده شده که می توانید در ارجاعات پایین (+ آخر صفحه)

PDF رایگان تخلیه کبد و کیسه صفرای آندرس موریتز” و یا “صفحه ی اینترنتی” آن را کامل ببینید.

 

آندرس موریتز (Andreas Moritz)
تصویر چهره آندرس موریتز
آندرس موریتز  نویسنده، درمانگر، محقق و نقاش حوزه طب جایگزین
زاده  ژانویه۲۷ ۱۹۵۴
اشتوت گارت، آلمان
درگذشت  اکتبر۲۱ ۲۰۱۲
آمریکا
ملیت آلمانی
سایت رسمی/شرکت ener-chi.com
کانال یوتیوب youtube.com/user/enerchiTV

آثار:

از جمله هدایایی که او از خود برای بشریت بجا گذاشت به شرح زیر است:

 • ۱۶ کتاب در باب سلامتی، معنویت و کل نگری

از جمله معروف ترین آن:

The Amazing Liver & Gallbladder Flush Andreas Moritz عکس کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا آندرس موریتز
بزرگنمایی تصویر

تخلیه کبد و کیسه صفرا ی شگفت انگیز: که اساسا باز کشف و بروز رسانی یک شیوه ی کمتر شناخته شده آیورودا (طب باستانی هند) است.

نقاشی روی جلد اصلیِ کتاب تخلیه شگفت انگیز کبد و کیسه صفرا ی آندرس موریتز نیز از آثار هنریِ شفابخشِ انرژیکِ کبد می باشد که توسط خود آندرس موریتز الهام و نقاشی شده (برای اطلاعات بیشتر به بخش مرگ و ابعاد معنوی “↓” بروید.)

 • چای پاکسازی کلیه و چای پاکسازی کبد: که ترکیب چندین نوع گیاه طبی برای درمان سنگ کله و همه ی مشکلات کلیوی است. چای کبد هم همینطور.
 • سنگ های جادویی: اساسا او شخصی معنوی و معتقد به کالبد های انرژی بود، گفته شده این سنگ ها روحی دارند که روحشان از طریق تماس به سنگ های دیگر نیز می تواند منتقل شود
 • مصاحبه ها، سوال جواب های نوشتاری و ویدئو هایی از جمله درون سایت یوتیوب: بسیاری از سوال و جواب ها، از طریق یوتیوب جواب داده و ضبط کرد، بعدها به سایت
   ener-chi.com  به صورت نوشتاری اضافه شده
 • نقاشی های درمانی: به بخش نقاشی های درمانگر در بخش “مرگ و ابعاد معنوی” رجوع کنید.
 • صداهای جادوییِ درمانی (Sacred Santemony): که یک سیستم شفای بی همتا (نه مانند موسیقی درمانی یا هر چیز دیگر) که از صدا ها استفاده میکند تا مانند نقاشی ها، ابعاد عمیق تر وجود را شفا دهد، متاسفانه تنها از طریق خود آندرس این نوع درمان استفاده میشد و تنها فقط در سایت اصلی یک نمونه ی ضبط شده را میتوانید بشنوید که دیوانه وار است!!!

https://www.ener-chi.com/sacred-santemony  

تاریخچه:

او که از همان کودکی (۶ سالگی) مشکلات فراوانی از جمله کم خونی، سندرم روده تحریک پذیر، سرگیجه، فشار خون پایین، آرتریت ایدیوپاتیک جوانان و آریتمی قلب داشت، پس از روی آوردن به طب های جایگزین و روش های طبیعی توانست بیماری های خود را درمان و در طول زمان راه های کمتر شناخته شده ای را باز کشف، بروز رسانی و اشاعه دهد.

علاوه بر کتاب، ویدئو، و هنرهای درمانی نیز از خود بجای گذاشت که همواره از طریق سایت Ener-chi.com که مربوط به مرکز سلامتی Ener-chi که خود بنیان گذارش بوده نیز قابل دسترس است.

او از طریق یوگا و مدیتیشن در سال ۱۹۷۰ توانست فشار خون پایینش را درمان کند.[۱]

او بسیار عمر خود را در خدمت اشاعه ی کشفیات طبی خود برای مردم قرار داد به طوری که به طور قطع، میلیون ها نفر در سراسر جهان با روش های او بهبود و یا درمان یافته اند.۲]

او که از بچگی بیماری های بسیاری داشت، در آن دوران، ابدا مشکلش حل نشد هیچ، توسط دکترها (در آلمان) چندان امیدی به اینکه بتواند بعدِ دوران نوجوانی، زنده بماند نگرفت، و این قضیه در چندین کتاب و مصاحبه از او ذکر شده است.[۳]

او میگوید تنها شانسِ واقعی که برای غلبه بر بیماری هایش داشت این بود که هر چیزی که میتوانست درباره ی عملکردهای بدن انسان را بر اساس حقیقت یاد بگیرد. بنابراین در سن ۱۵ سالگی، آندرس شروع به مطالعه ی جدی در بابِ سیستم گوارشی انسان کرد و در تئوری و عمل علم تغذیه را آزمایش نمود.[۴]

در نهایت کشف کرد که غذاهای حیوانی، بدنش را مسموم (بیماری هایش را بدتر) میکند و پس از حذف غذاهای حیوانی بسیاری از علائم بیماری هایش نیز ناپدید شدند.[۵]

با اینحال او طرفدار خامگیاهخواری ۱۰۰% نبود بلکه بسیاری از مواد گیاهی و غیر حیوانی را خوب میدانست مانند: عدس یا برخی دم نوش ها

و برخی خوراک های گیاهی را بد میدانست مانند سویا که در مصاحبه ای میگوید در واقع سویا، برای رشد سریع تر و پرورش پر بازده ترِ اقتصادی برای کشاورزان و صنعت، تغییر ژنتیکی داده شده بطوری که دیگر این آن سویایی که باید در طی مدتِ طبیعیِ خود رشد کرده باشد نیست و ضرر دارد، از جمله که باعث میشود یک لایه بر روی دیواره ی روده ها بوجود آید که از جذب مواده مغذیِ غذا های بعدی که خورده میشوند جلوگیری میکند که بسیار برای همه از جمله گیاهخوارنی که سویا زیاد میخورند مضر است.[۶]

محبتِ عمیق و خستگی ناپذیرِ او برای یادگیری بیشتر و بیشتر و به اشتراک گذاری دانش و خردی که بدست میاورد برای مردم برای احیای سلامتی واقعیشان، تمرکز اصلی و نیروی پیش برنده ی او در زندگی اش بود.

خوشبختانه او زود تخلیه کبد و کیسه صفرا را کشف کرد که کتابی هم اختصاصا برای آن نوشته که متاسفانه ترجمه نشده اما مقاله ای کامل خلاصه ی کاملِ آنچه که او در آن کتاب نوشته به زبان فارسی در انتهای همین صفحه میتوانید ببینید.

اساسا دیدگاهِ طبی او طب جامع و کل نگر بود.همینطور اگر در تمام کارها و کتابهایش نگاه کنید این دیدگاه دیده میشود.البته که بدن انسان بشدت این همبستگی و تعاملِ بین ارگانی و قسمت های مختلف را دارد و در نتیجه میتواند این کل نگری را توجیه پذیرتر و خردورزانه تر جلوه دهد.

او بدون شک توانست سلامتیِ میلیون ها نفر را در سراسر دنیا بازیابی کند همینطور بسیاری از اساتید و دکترهای دیگر مخصوصا در طب های سنتی و جایگزین از کشفیات او مانند تخلیه کبد و کیسه صفرا ی او استفاده کردند و در کتاب هایشان متد او و یا نسخه تغییر یافته ی مخصوص خود را به اسم تخلیه کبد و کیسه صفرا از سنگ های صفرا یا پاکسازی کبد آوردند. (مانند: کتاب “درمانِ همه بیماری ها” از “هالدا کلارک” که متاسفانه به فارسی ترجمه نشده اما براحتی pdf رایگان انگلیسی آن را میتوانید بیابید: The Cure for All Diseases)

چرا که این روش اساسا مالِ آیورودای هند قدیم است که تقریبا فراموش شده بود در نتیجه ذکر اسم آندرس موریتز لزومی ندارد اما آندرس بود که بیش از همه این روش را اشاعه و پیش از همه باز کشف نمود.

تحصیلات و روندِ یادگیری:

او که در اشتودگاردِ آلمان متولد شده بود، در اروپا کار خود را بعنوانِ Iridologist (شاخه ای از طب جایگزین که با بررسیِ عدسیِ چشم به مشکلاتِ جسمانی پی میبرد) شروع به یادگیری و کار کرد، پس از اینکه زیر نظر عمویش دکتر Dr. Harry Kirchofer در آلمان دوره خود را کامل کرد، در سال ۱۹۸۰، شروع به مطالعه و تمرین در حوزه ی طبِ کل نگر در دانشگاه تحقیقات اروپاییِ ماهاریشی (MERU) در سوییس نمود.

در کنار آن او شروع به مطالعه در زمینه آیورودا (طب سنتی سانکیها / هند باستان) زیر نظر بسیاری از اساتیدِ مطرحِ این زمینه: Dr. V.M. Dwivedi, Dr. Balraj Maharishi and Dr. Brihaspati Dev Triguna در هند نمود.

در سال ۱۹۸۸ آندرس موریتز، در هنر شفای ژاپنیِ شیاتسو از مدرسه ی شیاتسو ی انگلیس در لندن فارغ التحصیل شد.

و بعدا در سال ۱۹۹۱ تمرینات آیورودا ی خود را به عنوانِ ( وایدیا ) رتبه ای از تمرینگریِ آیورودا، در زلاندِ نو تمام کرد.

کتاب ها:

او نویسنده ۱۶ کتاب است[۷] که سه کتابِ اول زیر، معروف تر است:

 1. The Amazing Liver and Gallbladder Flush (تخلیه کبد و کیسه ی صفرای شگفت انگیز)
 2. Timeless Secrets of Health and Rejuvenation (رازهای جاودانِ سلامتی و جوان شدن)
 3. Cancer is not a Disease (سرطان مریضی نیست)
 4. Lifting the Veil of Duality (برداشتنِ پرده ی دوگانگی)
 5. Your Guide to Living without Judgment (راهنمایت برای زندگی بدون قضاوت)
 6. It’s Time to Come Alive ( وقتشه که زنده شیم)
 7. Heart Disease No More (بیماری قلبی -پایان)
 8. Simple Steps to Total Health (گام های ساده به سوی سلامتی کامل)
 9. Diabetes – No More! (پایانِ دیابت)
 10. Ending the AIDS Myth (پایان دادن به افسانه ی ایدز)
 11. Heal Yourself with Sunlight (خودت را با نور خورشید شفا ده)
 12. Feel Great, Lose Weight (احساس عالی داشته باش، وزن از دست بده)
 13. Hear the Whispers (نجوا ها را بشنو)
 14. Live your Dream (رویایت را زندگی کن)
 15. Vaccine-nation: Poisoning the Population (نسل واکسن: مسموم کردن مردم)
 16. One Shot at a Time (هر بار یه دفعه)

او در کتاب هایش بیشتر در زمینه طب کل نگر و درمان طبیعی تمرکز داشت و بشدت علمی و ساده و برای عرف مردم توضیح میداد.

از ادبیاتش حتی در ویدئو ها میشود فهمید که بعید بود نظری کورکارانه قطعی بدهد بلکه بیشتر به صورت علمی، تجربه و دیدگاه خود را بیان میکرد تا اینکه بخواهد بازاریابانه یا طوری بگوید که این کار را بکنید حتما نتیجه می گیرید.

همچنین در سایت Curezone.com که شاید قوی ترین تالار (فروم) اینترنتی در حیطه طب جایگزین باشد او به تعداد فوق العاده زیادی از سوالات مردم، رایگان جواب داده و آنجا نیز آرشیوی بنام Ask Andreas Moritz از سوال جواب های ایشان موجود می باشد.

مرگ و ابعاد معنوی:

چند ماه قبلِ مرگش، آندرس در معرض استنشاقِ ناگهانی کپک قرار گرفت که رفته رفته باعث مشکلاتی شد که به نارساییِ دریچه قلب (+در بچگی بذر آریتمی قلب را داشت) انجامید، آندرس از درمان های جراحی ممانعت کرد و با اعتقادات عمیقِ خود و آرامش و دانشِ درونی خود، اعتقاد داشت که ماموریت خود را در زمین به پایان رسانده است.

او مرگ را زیبا و بدون ضرر هیچ بلکه سود تلقی می کرد.

⭐(نقاشی های درمانگر):

او بسیار شخصی معنوی بود، در یکی از مصاحبه ها میگوید دوستی داشته که به او گفته ماموریت تو این است که نقاشی هایی بکشی که درمانگرند. سپس او در این زمینه کار میکند و در سایت او نیز میتوانید همه آنها را ببینید،

که گفته میشود با نگاه کردن یا تمرکز کردن بر این نقاشی های شفابخش (مانند یانترا، ماندالا) انرژی ها را در کانال های انرژیِ مربوط به آن قسمت که بیشتر، آن نقاشی برای درمان مورد هدف قرار داده فعال میکند و موجبِ درمانِ آن قسمت میشود. نقاشی ها تِم رویای شفاف و برونفکنی (جدا سازی کالبد روانی از بدن) و حالت های طبیعتِ فانتزی-ماورائی دارد.

 

تصویر چشم ها از نقاشی های شافبخش آندرس موریتز
نقاشی شفابخش برای چشم ها
تصویر پرتره قدرت از نقاشی های شافبخش آندرس موریتز
نقاشی های درمانگر آندرس موریتز

 

همه ی نقاشی های درمانگرِ آندرس در این صفحه از سایتِ او قابل رویت است :

https://www.ener-chi.com/enerchi-art/enerchi-art-pictures

-بهترین راه برای تهیه نیز خود سایت اوست هر چند گفته میشود انرژی اصلی در خودِ تصویر ذخیره است و سایت او صرفا کیفیت بالاتری را ارائه میدهد…

او سنگ هایی که پدیده روح زایی (انرژیک) را به سنگ های دیگر میدهند را نیز به ارمغان آورده که در سایت او قابل خرید است.

جستار هایی برای تحقیق بیشتر در باب آثار و خود آندرس موریتز:

 • متاسفانه تنها منبع فارسی در این زمینه AgahioSalamati.com است که خلاصه ی کتاب “تخلیه کبد و کیسه صفرای شگفت انگیز” را به صورت کامل همراه با سوال جواب هایش ترجمه و به صورت رایگان قرار داده است:

⭐صفحه ی اینترنتی تخلیه کبد و کیسه صفرا

⭐فایل PDF تخلیه کبد و کیسه صفرای شگفت انگیز آندرس موریتز

 • سایت رسمی آندرس موریتز که تمامی محصولات از جمله کتاب ها و آثار هنری و غیره ی آندرس را در خود جای داده و ارسال میکند، همینطور بسیاری از ویدئو های ایشان در اینجا قرار داده شده:

www.ener-chi.com

 • همینطور در سایت یوتیوب، کانال “Ener-chi TV” نیز آرشیو ویدئو های آندرس موریتز را داراست :

www.youtube.com/user/enerchiTV

منابع:

بابتِ قصور من بدلیل ذکر نکردن منبعِ همه ی حرف هایی که نوشتم، عذر میخواهم، بسیار از مطالب بالا حاصلِ مدت های طولانی مطالعه و گوش دادن به سخنان آندرس بود در نتیجه پیدا کردنِ منبع آنها موجب زحمت بود اما همگی مطالب بالا از طریق کتب و کانال یوتیوب او قابلِ یافتن است.

 1.  “Andreas Moritz”. Smashwords. Retrieved ۲۰۲۰-۰۶-۱۵.
 2.  Andreas Moritz. «Ener-Chi Wellness Center – Andreas Moritz». Ener-Chi Wellness Center (به انگلیسی)
 3.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 4.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 5.  «Why Do People Die? (and Andreas Moritz Cause of Death) | TheVortex.me» (به انگلیسی)
 6.  Andreas Moritz (May 14, 2011). “The Hidden Dangers of Consuming SOY”.
 7.  Andreas Moritz. «Ener-Chi Wellness Center – Andreas Moritz». Ener-Chi Wellness Center (به انگلیسی)

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *